36 obserwujących
1985 notek
1323k odsłony
  524   0

500+ substytut polskiego dobrobytu

Kampania prezydencka w Polsce to narracja pustosłowia słanego do ludu przez kandydatów na prezydenta Polski traktowana nie wiedzieć czemu jako istotne przesłanie programowe przyszłej głowy państwa. 

Wszyscy kandydaci obiecują wyborcom /narodowi/ „gruszki na wierzbie” deklarując szeroki wachlarz rozdawnictwa finansowego od pieniężnych bonusów gotówkowych dla dzieci, emerytów, mikro firm, zwolnień podatkowych, obniżki VAT, darmowych linii autobusowych PKS / dla ułamka pasażerów/, tanich /darmowych/ mieszkań „dla młodych”, wzrostu wynagrodzeń nauczycieli, pracowników służby zdrowia, zniesienie długów szpitali, itd., itp.

Rekordy tych obietnic bije pan prezydent Duda zapowiadając podniesienie dobrobytu Polaków wzrostem zarobków w Polsce do poziomu  bogatych państw UE, zaś rozdawnictwo 500+ do znudzenia ukazuje jako przyrost dobrobytu polskich rodzin.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/turystyka/artykuly/1481748,duda-nowe-500-plus-dziecko-bon-turystyczny.html

https://www.tvp.info/48413920/andrzej-duda-bon-turystyczny-500-zl-na-dziecko-moze-juz-w-wakacje

https://www.money.pl/gospodarka/bon-turystyczny-zmienia-sie-w-500-zl-na-dziecko-zapowiedz-prezydenta-dudy-6518513933448833a.html

Wczoraj na spotkaniu z wyborcami pan prezydent entuzjazmował się możliwościami wczasowymi rodzin dzięki 500+. Podkreślał, że rodziny o skromnych dochodach bez 500+ nie mogły by wyjechać z dziećmi nad morze czy w góry.

Prezydent mówił prawdę z tym tylko, że pomylił wczasy fundowane rodzinom przez państwo z wczasami opłacanymi z dochodów wypracowanych.

Dobrobyt fundowany rodzinom przez rozdawnictwo państwowych pieniędzy z kieszeni podatników ma się tak do prawdziwego dobrobytu tworzonego z dochodów wypracowanych w rodzinie jak substytut zróżnicowanej diety do zdrowego pokarmu.

To jest bardzo poważny problem społeczny w Polsce, bo masowy wyborca kształtuje swoje sympatie polityczne do kandydatów na prezydenta Polski na podstawie tychże obietnic wyborczych, które składają kandydaci, choć nie będą mogli ich zrealizować z prostego powodu: braku konstytucyjnych kompetencji prezydenta RP na ich wdrażanie.

Czyli obóz rządzący w Polsce – z p. prezydentem na czele – prezentują substytut dobrobytu  jako prawdziwy dobrobyt.

Czy i jaki  będzie to mieć wpływ na wyniki wyborów prezydenckich zobaczymy 28 czerwca.


Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo