37 obserwujących
2029 notek
1334k odsłony
  182   0

Dobrobyt zabija

imageGdy zapytać pierwszego lepszego przechodnia, co to jest dobrobyt każdy opisze to inaczej. Jedni powiedzą, że zwykły dostatek w postaci siedliska /dom, mieszkanie/, jedzenia, kochającej się rodziny i zdrowia. Inni do tego dodają, że ów dom powinien stać w ogrodzie z basenem, mieć wiele pokoi i garaż, a przed garażem elegancki samochód. A ci co to już mają snobują się dodatkowo interesującymi podróżami i atrakcyjnymi wakacjami, najlepiej na innych kontynentach.

Zaś skalę dobrobytu społecznego można mierzyć potencjałem „przemysłu turystycznego”, który generuje średnio /państwa OECD/ 4,4 % PKB tych państw.

Skalę roli tego przemysłu najlepiej porównać z budżetową arytmetyką wydatków państw na obronność. Na przykład Polska wydaje 2,2 % PKB, a Niemcy 1.3 %.

Oto obraz gospodarek państw cywilizacji dobrobytu, które pieniądze z dochodów obywateli zagospodarowują min. poprzez rozwój infrastruktury wypoczynkowej, której funkcją jest turystyka /statki – miasta, lotnictwo pasażerskie/, które obrazują w Polsce gigantycznie kosztowny rozmach /wysiedlenie 20 wsi/ planowany pod CPK w Baranowie. Rząd podtrzymuje, że budowa tego komunikacyjnego monstrum zacznie się już w 2023 r.,

A więc dobrobyt społeczny zabija ową gromadzką, egzystencyjną infrastrukturę owych 20 likwidowanych, gęsto zaludnionych wsi opłaconą dramatem tysięcy przesiedleńców i namacalnym ubytkiem rolniczego potencjału tysięcy hektarów ziemi gdzie będą lądować i startować samoloty z tysiącami turystów przynoszących jakieś hipotetyczne korzyści krajowi.

Ta zarozumiała ułuda elit władzy jest kontynuowana choć aktualna pandemia swoją światową falą pokazuje gigantyczne problemy z egzystencją ludzi polegające na obowiązkowym lockdownie ograniczającym gromadność ludzi śmiertelną groźbą dla całych ludzkich populacji, które trzeba chronić:

„Jedynym wyjściem nowy, europejski lockdown? "Postawić na całkowitą eliminację wirusa"

www.Jedynym wyjściem nowy, europejski lockdown? "Postawić na całkowitą eliminację wirusa" - Dziennik.pl

Taki stan rzeczy to groźba bankructw linii lotniczych, ośrodków wczasowych, kurortów wypoczynkowych, hoteli. Itd., itp. Czyli gigantyczne straty łącznie z ubytkiem dochodów podatkowych budżetów samorządowych i państwa. Dochodzą jeszcze świadczenia budżetu na rzecz różnych ratunkowych „kotwic” odszkodowawczych i pomocowych.

Zwracam uwagę na „wrzaski” roszczeniowe środowisk tego „przemysłu wypoczynkowo–turystycznego” z żądaniami nie wprowadzania „lockdownu” i odszkodowań za gospodarcze przestoje.

Takich strat ani roszczeń nie ma owe 20 wsi przezacnych do wysiedlenia na potrzeby owej turystyki lotniczej.

Czas przypomnieć. że autorami powszechnego dobrobytu są politycy i korporacje finansowe „specjaliści” od odzyskiwania subwencyjnych pieniędzy wcześniej wyłożonych na ów konsumpcyjny dobrobyt generujący popyt na dobra masowe społeczeństwu zbywane przez polityczno-finansowy duet.

Obwód zamknięty.

Zatrważający bilans śmierci covidowych i nieszczęść ludności /min. mieszkańców owych 20 wiosek unicestwionych w imię potrzeb bogatych i coraz bogatszych społeczeństw/ uprawnia do tezy, że dobrobyt też zabija. Ciekawe ile śmiertelnych ofiar ponoszą środowiska ów dobrobyt generujące?

Ktoś powinien to policzyć, a bilans śmierci przedstawić autorom utopijnej tezy, że tylko dobrobyt może uszczęśliwić ludzkość.

Może ochłoną?

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo