37 obserwujących
2028 notek
1334k odsłony
  1861   4

Klęska naszej wrażliwości – zamiast stypy zakopiańskie swawole

Dzisiaj ostatni dzień roku 2021, roku narodowego dramatu z wielu powodów, a przede wszystkich ze zgonów przekraczających już pół miliona naszych obywateli. W ciągu 51 tygodni zmarło o ponad 100 tys. Polaków więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. - ostatnim przed pandemią, i o 42 tys. więcej niż w ciągu 51 tyg. pandemicznego 2020 r.

www.Zgony w 2021 r., to jest najtragiczniejszy rok od wojny (wyborcza.pl)

Ostatni dzień roku najczęściej służy do omawiania bilansu dokonań i niepowodzeń oraz refleksji z tego wynikających. Dzisiaj jest właśnie taki dzień.

To smutne, że nikt z tego powodu nie płacze, głównie rządzący tak wyzywająco demonstrujący żałobną wrażliwość po śmierci 96 ofiar katastrofy smoleńskiej demonstrowaną w żenującej scenerii przez 96 miesięcy /8 lat/.

Szybko mutujący covid szaleje. Jego zaraźliwość jest coraz zjadliwsza obejmująca już dzieci. Anty szczepionkowa dywersja „polskiego ciemnogrodu” szantażuje władzę, która z obawy uszczuplenia swojego elektoratu ulega temu szantażowi i wzdraga się wprowadzić obowiązkowe restrykcje społeczne skutkujące dramatycznie niskim wyszczepieniem społecznym w oazach największego poparcia dla PiS na tzw. ścianie wschodniej /Polesie, Lubelskie, Podkarpackie, Małopolskie/.

W tym dramatycznie trudnym, epidemiologicznym czasie rządowa telewizja organizuje masową rozrywkę noworoczną, którą prezes TVP Jacek Kurski tak zachwala: „Polacy zasługują na gwiazdy, a zapewni je Telewija Polska i po sylwestrze będzie będzie „pik oglądalności”

Sylwester Marzeń z Dwójką to corocznie jedna z najgorętszych, sylwestrowych imprez. To właśnie podczas tego wydarzenia na scenie występują najpopularniejsze gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz zagraniczni artyści, którzy prezentują swoje największe hity. W tym roku sylwester, organizowany przez Telewizję Polską, po roku przerwy powraca do Zakopanego”.

www.Sylwester Zakopane 2021/22 TVP - PROWADZĄCY. Kto wystąpi w roli gospodarza Sylwestra Marzeń z Dwójką? - ESKA.pl

Ten Nowy Rok powinien być obchodzony w nadzwyczaj spokojnej i refleksyjnej atmosferze. Wszak doświadczamy tragedię zarazy koronawirusa, blokady unijnego funduszy odbudowy [(Next Generation EU) jako odpowiedź Unii Europejskiej na zagrożenia i wyzwania, jakie spowodowała pandemia. Ma dwa główne cele: odbudowę i przywracanie odporności gospodarek UE na ewentualne kryzysy, przygotowanie na przyszłe, nieprzewidziane okoliczności], najwyższa od II wojny światowej umieralność Polaków, afera Pegasusa, antyhumanitarny exodus ludności uchodźczej na polskiej granicy, niezrozumiale bagatelizujemy i fundujemy Rodakom „eliksir” zapomnienia w Zakopanem. Ciekawe co odpowie polski rząd na posylwestrowy pandemiczny efekt tego sylwestrowego narkotyku?

Faktów zagłuszyć się nie da. Ten zakopiański obraz Nowego Roku to najboleśniejszy upadek kultury cywilizacyjnej współczesnej Polski.

Jedyne życzenia Noworoczne 2021/2022 brzmią: Oby tylko nadchodzący Nowy Rok nie był gorszy o 2021”.

Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo