folt37 folt37
102
BLOG

Mizeria samorządowych kampanii wyborczych żenuje

folt37 folt37 Społeczeństwo Obserwuj notkę 4

image

                                                                       WYBORY SAMORZĄDOWE 2024 /wymowne/Wiele pisałem na temat politykierstwa życia społecznego Polaków systemowo ogłupianych przez elitarny establishment narodu /politycy, finansjera, kler/ bezczelnie zawłaszczających dla własnych celów państwowy majątek i publiczne pieniądze budżetowe.

Owo zawłaszczanie wymienionych dóbr jest z natury rzeczy bezprawne, bowiem mienie publiczne zostało powierzone władzy politycznej do administrowania zgodnie z kompetencjami konstytucyjnymi /ustawy zasadnicza i zwykłe/ a nie do uznaniowego dysponowania nim według widzi mi się administratora tych dóbr /władza wykonawcza/.

Zwracam uwagę na kampanię wyborczą do parlamentu w 2023 r. podczas których politycy pretendując do rządów w państwie zdobywali społeczny poklask populizmem rozdawnictwa socjalnego.

W 2022 r. na transfery socjalne wydano blisko 526 mld zł, czyli 17,1 proc. PKB, a na obronność 3%.

W tym czasie państwowy dług publiczny (PDP), obejmujący zadłużenie sektora finansów publicznych po konsolidacji, na koniec IV kwartału 2023 r. wyniósł 1 328 100 000 000 zł. /jeden bilion trzysta dwadzieścia osiem miliardów sto milionów zł./ To oznacza wzrost o 52,8 mld zł w IV kwartale 2023 r. oraz wzrost o 118,6 mld zł w stosunku do końca 2022 r.

Dług publiczny to istotny wskaźnik kondycji finansów państwa, a jego kontrola jest kluczowa dla stabilności gospodarczej. Wartości te stanowią istotny kontekst dla oceny sytuacji fiskalnej Polski.

Samorządowa kampania wyborcza wstydliwie milczy na ten temat. Słyszał ktoś aby kandydat do samorządów wspominał jaki ma plan „zejść” z długu samorządu do władz którego kandyduje? Cisza? Słyszał ktoś aby kandydat do władz samorządu zreferował budżet tego samorządu z wnioskami jego uporządkowania? Nie. Za to słyszymy o planach rozwoju wszelakich inwestycji i obietnicach zabiegania o pieniądze na nie z budżetu państwa i UE.

Czy nie jest podejrzana głośna kampania samorządowa z trybun państwowych i partii politycznych z narracją zaczerpniętą wprost z kampanii parlamentarnej 2023 r.?

Wyostrzam też czujność wyborczą na takie wołania liderów partii politycznych:

• musimy w samorządach pozbawić wpływu działaczy partii, których odebraliśmy władzę jesienią 2023 r. /Koalicja 15 października/,

• musimy utrzymać władzę w samorządach tam gdzie dotąd rządziliśmy, a nawet rozszerzyć ją na inne, gdzie rządzili konkurenci /PiS i SP/.

Wniosek dla wyborców: głosujmy wyłącznie na kandydatów wyborczych komitetów samorządowych.

Uwolnijmy nasze gminy od brudnych gier politycznych.

folt37
O mnie folt37

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej (inżynier elektryk - budowa maszyn elektrycznych). Staż pracy: 20 lat w przemyśle i 20 lat w administracji państwowej szczebla wojewódzkiego - transformacja gospodarki z socjalistycznej na rynkową.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo