65 obserwujących
1250 notek
1239k odsłon
  959   1

Precz z sufferballem! Tak grającej reprezentacji nie chcemy!!!

Kolejny raz drużyna chorwacka zniesmaczyła prawdziwych kibiców piłki nożnej. Styl gry zaprezentowany przez kopaczy trenera Dalicia pozostawia wiele do życzenia: uporczywa obrona, brak porywających, szybkich ataków, granie do tyłu, dłużyzny,  desperacka obrona Częstochowy, zastawianie bramki autobusem i jedynie od czasu do czasu nieudolne, przypadkowe strzały w kierunku bramki. I wszystko po to by rozpaczliwcem dociągnąć do karnych, pokonać w nich Brazylię i awansować do półfinału Mistrzostw Świata. Wstyd!!!!

Tak nie da się grać i nie da się tego oglądać. To nie jest futbol tylko antyfutbol - dobry może 40 lat temu ale nie dziś!! Trener Dalić powinien zostać natychmiast usunięty z ławki a cała generacja ponad 30-letnich dziadków typu Modrić,  Vida, Perisić, Kramarić, Lovren i inni to może kiedyś byli dobrzy piłkarze ale teraz czas wnuki bawić, a nie ganiać za skórzany pęcherzem. Trzeba wiedzieć kiedy odejść z godnością. Legendarny król strzelców dwóch mundialów powiedział, że on odchodził z kadry w wieku lat 32 i takie są prawdziwe standardy!!!! 

A przecież mogli Chorwaci zagrać z Brazylią inaczej: bez autobusu, otwarcie, ofensywnie, z nastawieniem na zdobycie bramek i radość futbolu, każdy byłby szczęśliwy, najbardziej zaś chorwaccy kibice, którzy na pewno nie mogą już patrzeć na grę własnej drużyny. Widać też było, jak karby dyscypliny krępują i duszą chorwackich piłkarzy prących do ataku i ofensywy. Bunt szatni wisi w powietrzu.

Przed chorwacką federacją dylemat: kiedy zwolnić trenera Dalicia? Po mundialu czy jeszcze w trakcie? Jak zgrabnie podziękować dziadkom by zrobili miejsce młodym? Może finał, gdzie wreszcie - nie krępowani przez trenera - zagraliby futbol ofensywny i radosny byłby tu najlepszym rozwiązaniem?  


UPD

LOGIKA JANA TOMASZEWSKIEGO 

cytat z wypowiedzi dla SE, 4:30 do 4:59:

"Dla mnie jest to nie do pomyślenia, aby jeden człowiek - i to trzeba zmienić jak najszybciej - który nigdy nie był wybitnym piłkarzem, wybierał trenera reprezentacji. To musi być jakaś grupa ekspertów, grupa znawców, która...

Oczywiście prezes związku ma decydujący głos, ale muszą mu to podpowiadać, a tutaj rozmawia ze wszystkimi i wyciągnął z kapelusza człowieka"

Podsumowując: Nasz najwybiniejszy bramkarz i ekspert futbolu stanowczo sprzeciwia sie temu by to prezes PZPN - po szerokich konsultacjach - wybierał trenera kadry. To musi się zmienić absolutnie i natychmiast!

Zamiast tego trenera wybierać ma prezes PZPN po szerokich konsultacjach!!!!


Mam wrażenie, że w podobny sposób - dobrze będzie tylko wtedy jak ja będę rządził - rozumie futbol bardzo wielu "ekspertów" w PL. Skutki widzieliśmy przez ostatnie lata.


Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport