foros foros
959
BLOG

Precz z sufferballem! Tak grającej reprezentacji nie chcemy!!!

foros foros Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 23

Kolejny raz drużyna chorwacka zniesmaczyła prawdziwych kibiców piłki nożnej. Styl gry zaprezentowany przez kopaczy trenera Dalicia pozostawia wiele do życzenia: uporczywa obrona, brak porywających, szybkich ataków, granie do tyłu, dłużyzny,  desperacka obrona Częstochowy, zastawianie bramki autobusem i jedynie od czasu do czasu nieudolne, przypadkowe strzały w kierunku bramki. I wszystko po to by rozpaczliwcem dociągnąć do karnych, pokonać w nich Brazylię i awansować do półfinału Mistrzostw Świata. Wstyd!!!!

Tak nie da się grać i nie da się tego oglądać. To nie jest futbol tylko antyfutbol - dobry może 40 lat temu ale nie dziś!! Trener Dalić powinien zostać natychmiast usunięty z ławki a cała generacja ponad 30-letnich dziadków typu Modrić,  Vida, Perisić, Kramarić, Lovren i inni to może kiedyś byli dobrzy piłkarze ale teraz czas wnuki bawić, a nie ganiać za skórzany pęcherzem. Trzeba wiedzieć kiedy odejść z godnością. Legendarny król strzelców dwóch mundialów powiedział, że on odchodził z kadry w wieku lat 32 i takie są prawdziwe standardy!!!! 

A przecież mogli Chorwaci zagrać z Brazylią inaczej: bez autobusu, otwarcie, ofensywnie, z nastawieniem na zdobycie bramek i radość futbolu, każdy byłby szczęśliwy, najbardziej zaś chorwaccy kibice, którzy na pewno nie mogą już patrzeć na grę własnej drużyny. Widać też było, jak karby dyscypliny krępują i duszą chorwackich piłkarzy prących do ataku i ofensywy. Bunt szatni wisi w powietrzu.

Przed chorwacką federacją dylemat: kiedy zwolnić trenera Dalicia? Po mundialu czy jeszcze w trakcie? Jak zgrabnie podziękować dziadkom by zrobili miejsce młodym? Może finał, gdzie wreszcie - nie krępowani przez trenera - zagraliby futbol ofensywny i radosny byłby tu najlepszym rozwiązaniem?  


UPD

LOGIKA JANA TOMASZEWSKIEGO 

cytat z wypowiedzi dla SE, 4:30 do 4:59:

"Dla mnie jest to nie do pomyślenia, aby jeden człowiek - i to trzeba zmienić jak najszybciej - który nigdy nie był wybitnym piłkarzem, wybierał trenera reprezentacji. To musi być jakaś grupa ekspertów, grupa znawców, która...

Oczywiście prezes związku ma decydujący głos, ale muszą mu to podpowiadać, a tutaj rozmawia ze wszystkimi i wyciągnął z kapelusza człowieka"

Podsumowując: Nasz najwybiniejszy bramkarz i ekspert futbolu stanowczo sprzeciwia sie temu by to prezes PZPN - po szerokich konsultacjach - wybierał trenera kadry. To musi się zmienić absolutnie i natychmiast!

Zamiast tego trenera wybierać ma prezes PZPN po szerokich konsultacjach!!!!


Mam wrażenie, że w podobny sposób - dobrze będzie tylko wtedy jak ja będę rządził - rozumie futbol bardzo wielu "ekspertów" w PL. Skutki widzieliśmy przez ostatnie lata.


foros
O mnie foros

</ script> WAU_small ('33nm7mbknmq3 ") </ script > a counter

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport