60 obserwujących
1129 notek
1110k odsłon
1430 odsłon

Wybory do PE. Szkoda, że Konfederacja pod kreską

Wykop Skomentuj133

Dobrze, e PiS wygrał, źle że zatopił Konfederację. Tak zdecydowana wygrana PiS w najtrudniejszych dla tej partii wyborach oznacza, że nie będzie zmiany dotychczasowej linii partii, ale, że zostanie ona pogłębiona. Oznacza to utrzymanie państwa postkomunistycznego, głównie w sferze systemu politycznego i kultury. Po prostu PiS dołoży swoich ludzi do istniejących układów. Może nawet czasowo układ pisowski będzie najsilniejszy dopóki nie zmieni go inny triumfator wyborów. Zgodnie zresztą z zapowiedzianą przez J. Kaczyńskiego strategią, że nie da się zrobić IV RP, trzeba ulepszać III - ą.

Czyli np. nie będzie żadnej poważnej, systemowej reformy np. sądów czy edukacji bo jedną zatrzyma jakaś pani Zosia (pojawiającą się w polityce tylko w czasie tej reformy), a drugą zawali pani Ania,

Czy trwałe zahaczenie się Konfederacji na scenie politycznej coś zmieniłoby tutaj? Być może. Dziś PiS ma monopol na tzw. elektorat niepodległościowy, patriotyczny, a to oznacza, że sprawy ważne dla tego elektoratu spadają na koniec kolejki. Pojawienie się konkurencji oznaczałoby konieczność poważnego traktowania spraw ważnych dla tych ludzi. Zniknąłby też syndrom adwokata, który tak załatwia sprawę, by była ona ciągle w załatwianiu. A tak okazało się, że wystarczy mocniej zadąć w trąby propagandy i szafa gra - nic nie trzeba zmieniać.

A co z "rosyjskością" Konfederacji? Moim zdaniem to humbug wymyślony przez pisowski aparat propagandy, i od lat działający (PiS każde ugrupowanie na prawo od siebie nazywa ruską agenturą). Chętnie uwierzę, że na usługach Rosji jest Korwin, bo sam go za takiego uważam, tyle, że cóż, ten zawodowy celebryta, znany z tego, że jest znany, zasłynął głównie z tego, że nie jest w stanie zrobić nic poważnego, nawet nie dał rady być europosłem, Jaki więc byłby z niego za szpieg, czy agent? Braun? Może sobie z Rosją pogrywać, dawać wywiady itp. ale trudno mi uwierzyć, by człowiek, który nakręcił Towarzysza Generała i Eugenikę chciał w PL na poważnie realizować rosyjskie interesy. A narodowcy? Chętnie uwierzę, że kręci się tam wiele służb, również rosyjskie, ale IMO, żadna polska partia nie jest w stanie osiągnąć statusu parlamentarnej bez kroplówki dostarczanej przez ludzi SB czy WSI albo bezpośrednio z zagranicy.

A Prawu i Sprawiedliwości należą się oczywiście gratulacje, za zwycięskie wybory, waz z prośbą, by nas trochę mniej oszukiwali i okłamywali, bo wiadomo, że w państwie postkomunistycznym tak całkiem bez kłamstwa i oszustw to się nie da.

Wykop Skomentuj133
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka