Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
21 obserwujących
278 notek
300k odsłon
3208 odsłon

Ciekawe, wiele mówiące ujęcie z marszu tóg.

Sędzia Waldemar Żurek na Marszu Tysiąca Tóg
Sędzia Waldemar Żurek na Marszu Tysiąca Tóg
Wykop Skomentuj89

    Ciekawe ujęcie z marszu tóg wyciekło do sieci. W zasadzie wszystko już zostało wyłożone o co walczy trzecia władza nad Wisłą, ale to ujęcie doskonale ilustruje gdzie ta trzecia władza ma Polaków , a szczególnie tych , którzy dociekają swej sprawiedliwości na wokandach sądów w RP. W najbliższym czasie ( trudno zakreślić czasowy horyzont końca tego prawnego chaosu, do którego świadomie doprowadziła najznamienitsza kasta - nie mam tu żadnych obiekcji , że to właśnie ona jest jego ( mowa o chaosie prawnym ) spirytus movens ) muszą uzbroić się w jeszcze większą cierpliwość, ponieważ ani chybi ten okres się jeszcze bardziej wydłuży. I to nie jest winą tych co obecnie są za sterem władzy, tylko tych , którzy w wymiarze sprawiedliwości funkcjonują na co dzień na wszystkich poziomach tej prawniczej machiny, a w zasadzie prawniczego perpetum mobile, bo uważam ( zerknąwszy na statystyki w wymiarach sprawiedliwości innych krajów , ile przypada spraw na jednego sędziego i jaki jest średni czas do ogłoszenia wyroku, z ilu sędziów składa się SN w Niemczech, UK, Francji czy USA najlepiej oddaje jak się miewa najznamienitsza kasta w obecnej RP. ) , że to właśnie sędziowie stanowią głównie obstrukcje w wymiarze sprawiedliwości w naszym kraju a nie żadne procedury jak to próbuje Polakom wmówić totalna i lewacka opozycja...

    Wracając do tego zdjęcia , to jest ono bardzo wyraziste i  jego przekaz jest nad wyraz oczywisty. Świadczy bowiem o bezkarności osób, które zdecydowały się postawić na prawniczy rokosz. Są pewni swego, wiedzą , że stoją i będą stać w ich obronie organizacje, instytucje prawne w Europie, w EU i innych krajach. Nie na darmo obecna prezes SN Małgorzata Gersdorf peregrynowała i spotykała się z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości w innych europejskich krajach - chociażby w Skandynawii.

    Postawiono w całości na zagranicę , bo poza nimi samymi (  absolutnie nie całym, bo są też tam tacy , którzy mają odmienny punkt widzenia od tych "60 sprawiedliwych " i ich akolitów  )  , grupą aktorów, celebrytów kontestujących obecną konstelację władzy i tych , którzy kupili narrację totalnej oraz lewackiej opozycji większość Polaków o tym konflikcie ma wyrobione zdanie i na razie przygląda się dalszemu rozwojowi wypadków w tej materii.
Małgorzata Gersdorf i jej akolici nie zdają sobie jednak sprawy , że ta odpalona bomba nie raziła wszystkich Polaków , a wybuchła jej w ręku , a ona chyba nie była tego świadoma , że uderzyła nie wszystkich Polaków, ale we własne środowisko i tu upatruję , że ta akcja w końcu spali na panewce.  Ostatecznie to uderzenie w system prawny w RP przez grupę sędziów walczących o swoje przywileje i gaże odchodząc przy tym od konstytucyjnych zapisów oraz tak przez tę trzecią władzę powołującą się na każdym kroku od Monteskiuszowskiego trójpodziału władzy może się w niedalekiej przyszłości obrócić przeciw nim samym jeśli cześć ( znaczna ) tego środowiska nie zaaprobuje tej rozróby, a obecny rząd nie ulegnie naciskom tych prawniczych rebeliantów…

Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo