Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
403 notki
545k odsłon
  5418   5

Drugie dno wyroku TSUE w sprawie zamknięcia Turowa

Należy postawić na energetykę jądrową
Należy postawić na energetykę jądrową

      Każdy myślący człowiek, którego los jest  trwale osadzony między Bugiem, a Odrą , Tatrami, a Bałtykiem musi sobie postawić pytanie jakie byłyby następstwa wyroku TSUE w sprawie kopalni w Turowie, gdyby obecna władza wdrożyła tę decyzję w życie.

     To co jest podnoszone przez większość analityków, naszych władz, że zamknięcie kopalni Turów zabezpieczającej  paliwo dla elektrowni Turów  spowodowałoby ubytek 7% energii dostarczanej przez sektor energetyczny, a co przekłada się na nasze bezpieczeństwo energetyczne to sprawa nadrzędna.

       Podobnie można się pochylić nad losem kilku tysięcy ludzi zatrudnionych w kombinacie energetycznym w Turowie.
Zatem wymiar decyzji TSUE ma aspekt wielowymiarowy - sprawa naszego bezpieczeństwa energetycznego, w sposób bezpośredni uderza w  naszą ekonomię oraz ma aspekt społeczny. Co jest jeszcze ciekawe, że w otoczeniu gdzie epsylon mniejsze równe 100 km funkcjonują kopalnie węgla brunatnego i elektrociepłownie w Czechach i Niemczech ( nota bene, która też należy do Czech ) .

     Ja chciałbym zwrócić uwagę na perfidną grę Niemiec jako tego gracza, który pociąga za sznurki w EU. Mianowicie chodzi mi o to, że decyzja Joe Bidena ( zakamuflowana ) praktycznie dopuszczająca dokończenie przedsięwzięcia rosyjsko-niemieckiego NS2 i ten dzisiejszy wyrok TSUE stanowi swego rodzaju podglebie dla przyszłego rynku handlu gazem, energią w EU. Widać jak na dłoni, że bylibyśmy pierwszymi klientami surowca płynącego NS2 ,  W przekonaniu powyższym utwierdzają mnie pomruki płynące znad Renu i Łaby, a dotyczące dezaprobaty dla budowy elektrowni jądrowej na terenie naszego kraju.

      Czyli podsumowując w aspekcie powyższych zarysowanych tez, to obudzimy się z ręką w nocniku ergo będziemy uzależnionymi klientami od gazowego huba w Niemczech, ba ponoć już mamy taką sytuację, że nadwyżki energii z Niemiec już dziś płyną do Polski.

      Nie wiem czy sędzia z TSUE była/ jest świadoma swej decyzji, jakie byłyby jej ( mowa o jej wyroku ) następstwa dla polskiego społeczeństwa, polskiej gospodarki ?  Może i nie, ale ja widzę właśnie tu drugie dno. Mianowicie, że decyzja była świadoma i podobnych  decyzji możemy się spodziewać w przyszłości, a będą one tak jak napisałem wyżej stanowić podglebie dla postawienia nas w przymusie jeśli chodzi o nasze zabezpieczenie energetyczne. Do powyższych wspomnianych nacisków płynących z EU należy jeszcze dodać wzmożenie aktywistów Green Peace'u i zielonych, którzy wspierają ze wszech sił decyzję TSUE - tu też nie powinno być zdziwienia jakie są prawdziwe  intencje,  jak  przyjrzymy się  składom zarządzających tymi fundacjami , partiami.


     Mam nadzieję , ze obecny polski rząd nie ugnie się szantażowi EU , bezwzględnie przyśpieszy rozmowy i decyzje w sprawie budowy elektrowni jądrowej. Nieważne z kim  mielibyśmy podpisać kontrakt na budowę takiej elektrowni z Amerykanami czy Francuzami, byle w tempie. Poza tym w dalszym ciągu wypracowywać politykę dywersyfikacji surowców energetycznych, w przeciwnym razie będziemy strzyżeni na okrągło przez układ rosyjsko-niemiecki  lub innych dostawców, ponieważ ceny zakupu energii spoza kraju są kilkakrotnie wyższe niż nasze, czego ostatnio doświadczyliśmy gdy wysiadło kilka bloków energetycznych w Bełchatowie....
Lubię to! Skomentuj308 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka