7 obserwujących
27 notek
12k odsłon

Fasadowa demokracja i jej propaganda oraz ideologia

"Fasadowa demokracja" to tytuł mojej najnowszej książki, wydanej z końcem 2022 roku przez Instytut Historyczny nn im. Andrzeja Ostoi-Owsianego w Warszawie, który skupia środowisko intelektualne polskiego nurtu niepodległościowego. Podtytuł tej książki wyjaśnia prawie wszystko - "Ustrój polityczny partyjnej oligarchii wyborczej III Rzeczpospolitej a republikańska demokracja obywatelska".

Inflacja, polityka i neoliberalna ekonomia, a wymiana grup władzy

nflacja w Polsce przekroczyła już 16% w skali rocznej i rośnie dalej. W odniesieniu zaś do żywności osiąga prawdopodobnie nawet około 40%, sądząc po codziennej obserwacji cen. Jest dużo wyższa od inflacji w strefie unijnych krajów euro, która wyniosła w lipcu 8,9%. Jest to nade wszystko efekt polityki polskiego rządu. Na to nakłada się groteskowy sposób zwalczania inflacji przez Narodowy Bank Polski zgodnie z doktryną neoliberalnej ekonomii.

Ktoś musi zacząć

Sondaż badania opinii publicznej 'Social Changes', wykonany na zlecenie portalu 'wPolityce.pl', a opublikowany 1.07.2022 m.in. na stronach 'wnp.pl', wykazał zasadnicze poparcie Polaków dla ordynacji większościowej i jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu.

O fasadowej demokracji

Wojciech Błasiak O fasadowej demokracji (Fragment przygotowywanej do druku mojej nowej książki "Fasadowa demokracja. Ustrój polityczny partyjnej oligarchii wyborczej III Rzeczypospolitej a republikańska demokracja obywatelska")...

[Węglowa zdrada narodowa]

Wojciech Błasiak [Węglowa zdrada narodowa] (Fragment mojej nowej książki "Zdrada węglowa i jej narodowa alternatywa. Niszczenie polskiego górnictwa węglowego a narodowa strategia rozwoju Polski")  25 września 2020 postsolidarności...