Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
14 obserwujących
203 notki
183k odsłony
1339 odsłon

Czeka nas organiczna orka

Wykop Skomentuj31

by uprzątnąć tę stajnię Augiasza w wymiarze sprawiedliwości czy biurze RPO.  Jak widać Adam Bodnar to żadna przeszkoda poczekamy rok i zostanie zdetronizowany, natomiast gorzej wygląda to z aparatem , który sobie dobrał do współpracy w  biurze RPO.
    Najlepiej jest to widoczne po oświadczeniu zastępcy Adama Bodnara dr Hanny Machińskiej, w którym popierała ze wszech miar zajęte stanowisko swojego szefa w kwestii potraktowania przy zatrzymaniu groźnego bandyty Jakuba A.Otóż zastępczyni RPO skonstatowała ze zdziwieniem, że policja nie widzi naruszenia praw osoby zatrzymanej skoro to cała Polska  a nawet cały świat to mógł ujrzeć na własne oczy. 
    Ciekawe czy pani dr Hanna Machcińska widziała jak policja traktuje protestujących we Francji , Hiszpanii ?  Zapewne odpowie , że od tego są rzecznicy  praw obywatelskich w wymienionych wyżej krajach, a ona wraz z szefem reprezentuje interesy polskich obywateli. OK tylko chciałbym zauważyć, że cały czas jesteśmy,  nie bójmy się tego określenia użyć - sekowani przez naszą najznamienitsza kastę, RPO czy eurotechnokratów z Brukseli, wymiar sprawiedliwości naszego zachodniego sąsiada oraz innych "postępowych" krajów  EU, że nie dorośliśmy do tego by reformować nasz wymiar sprawiedliwości w oparciu o procedury obowiązujące  w wymiarach sprawiedliwości najstarszych członków EU vulgo Francji,  Hiszpanii czy Niemiec.
    Czeka nas wielka organiczna orka, by  zreorganizować nasz wymiar sprawiedliwości , tak  by to obywatel był podmiotem w relacji z wymiarem sprawiedliwości, a nie jakieś wyimaginowane procedury, których stosowania domagają się nasi piewcy implementowania zasad demokracji z szeroko  rozumianego Zachodu lub co gorsza te zasady funkcjonowania demokracji,  które za stosowne uznaje organ z Czerskiej czy Fundacja Batorego, subsydiowana przez znanego skądinąd  sponsora...

Wykop Skomentuj31
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka