Gal-Anonim Gal-Anonim
523
BLOG

Ukraińskie czołgi T-72 i BMP 2 przeciwko rosyjskiej piechocie. Film

Gal-Anonim Gal-Anonim Technologie Obserwuj notkę 12
Czołg, BWP, Wojna, Ukraina, Rosja, Taktyka.

Film jest dość drastyczny. Pokazuje jak dwa ukraińskie czołgi T-72  (być może polskie) razem z jednym BMP-2 zniszczyły okopaną drużyne rosyjskiej piechoty. Słowo zniszczona to mały eufenizm. Ci ludzie po prostu zostali zabici. Ogólnie Ukraińcy mieli nad obrońcami miażdzącą przewagę oraz niesamowite szczęście. Rosjanie dwa razy wystrzeli przeciwpancerne pociski kierowane, które za każdym razem chybiły. Widać taktykę czołgów i wspierającej je piechoty na BWP. Najpierw czołg, samotnie , bez wsparcia własnej piechoty, podjeżdza do okopanego rosyjskiego stanowiska i z bardzo małego dystansu ostrzeliwuje je z armaty. Widać jak Rosjanie odpalają PPK Fagot, ale nie trafiają. Jeden z rosyjskich żołnierzy rzuca granat w zupełnie inną stronę niż jest czołg.


Na następnym fimie widać jak czołg dosłonie rozjeżdza okopy. Gdzię z boku Rosjanie odpalają następny PPK i ponownie chybiają. Na koniec BMP 2 podjeżdza do zniszczonych okopów i spiesza desant, który zajmuje wymarłe okopy. Proszę zwrócić uwagę, że piechota porusza się na zewnątrz swojego BWP-a, a nie w środku.

Ogółnie. W tym konflikcie pojedynki czołgów zdarzają się stosunkowo rzadko. Paradoksalnie Ukraińcy mają teraz większą swobodę taktyczną w użyciu czołgów niż Rosjanie. Gdyby Rosjanie mieli Javelin-a lub  NLAW z Ukraińcami byłoby krucho. Widać ile zależy od niezawodności broni.Gal-Anonim
O mnie Gal-Anonim

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie