0 obserwujących
18 notek
42k odsłony
  917   0

Rodzina to kobieta i mężczyzna. Państwo powinno wspierać małżeństwa

Siłą polskiego narodu jest rodzina. Każde rozchwianie jej funkcji daje skutki negatywne. Tymczasem przez lata w Sejmie lub w programach partii rządzących powstawały ułomne formy pomocy (np. samotnym matkom), które choć szlachetne w swym założeniu, w swych skutkach powodowały, że parom bardziej o p ł a c a ł o  się  żyć bez formalnego związku małżeńskiego, w konkubinacie. W innych przypadkach próby nazywania rodziną par jednopłciowych wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom nawet rozwiniętym do żądania prawa… wychowywania dzieci!

Natura stworzyła jednoznaczną drogę do miłości, do reprodukcji, do biologicznej odnowy gatunku ludzkiego. Nie utworzyła rozwiązań pośrednich, a formy zmysłowych zachowań pewnych jednostek, czy nawet grup społecznych są peryferiami człowieczeństwa, nieraz nawet wynaturzeniem.

Uleganie prądom zdziwaczałej Europy ma charakter koniunkturalny i nie może dotyczyć tak ważnej kwestii. Są inne formy prawnego zabezpieczenia związków nie mieszczących się w pojęciu „rodzina”.   

Historia notowała już wiele prób wyeliminowania rodziny z procesu wychowania dzieci. W sowieckim porewolucyjnym społeczeństwie jej rolę próbowały przejmować różne ideologiczne organizacje. Skutki tych eksperymentów widzimy na wschodzie do dziś. W hitlerowskim systemie też powstały instytucje mające wyhodować „nową rasę germańską”. W ich wulgarnych formach, bliżej im było do domów publicznych, nie mówiąc już o finale tej „przebudowy”.
Kiedy nam w przeszłości zabrakło państwowości i siły militarnej, gdy padały pod ciosami zaborców instytucje kulturalne, szkolnictwo, kiedy dławiono mowę ojczystą, to właśnie w polskich rodzinach, w tej najmniejszej komórce społecznej przetrwały najcenniejsze wartości. Stąd, po 123 latach niewoli mogła ponownie wykiełkować polska tkanka narodowa.

Rodzina to nasze ziarno, które trzeba otaczać szczególną opieką. Tę wartość musimy chronić w sposób szczególny. "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".

 

 

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo