8 obserwujących
174 notki
113k odsłon
2093 odsłony

Rygory są dziurawe jak tarcza antykryzysowa.

Wykop Skomentuj77

Wspomniałem o tarczy, bo rygory do walki z epidemią mogły być zawarte w ustawie, którą w nocy z poprawkami Senat odesłał do Sejmu.

Otóż aż się prosi by sklepy, a zwłaszcza markety wielkopowierzchniowe były otwarte we wszystkie niedziele, by zmniejszyć w nich zagęszczenie.

Nie jest tak bowiem, jak to raczył zasugerować prezydent Duda, że chodzenie po zakupy jest bezpieczne ( więc można także pójść do lokalu wyborczego ). Po prostu nie możemy odżywiania się czy mycia przełożyć na jesień, więc w sklepach najważniejsze, by nie było za dużo ludzi jednocześnie.

Czyli walka ze sklepami wielkopowierzchniowymi winna być zawieszona, a najlepiej w ogóle zniesiona, bo i po epidemii będziemy musieli takie standardy zachować, by wirus tak szybko nie powrócił.

Przewaga antyepidemiczna marketów polega także na tym, że bezpieczniej poruszać się szerokimi alejkami Lidla czy Auchana niż ciasnoczyć się w małych sklepikach osiedlowych.

Druga sprawa to plany wprowadzenia zakazu poruszania się dalej niż na 200 m od miejsca zamieszkania. Rodziłoby to ten niekorzystny skutek dla walki z wirusem, że na skutek koniecznego zdrowotnego wychodzenia na dwór ( nawet aresztanci mają zagwarantowaną godzinę spaceru ), nastąpiłoby zagęszczenie ludzi i patogenów wokół bloków i wieżowców. Dużo lepiej otworzyć parki, z prawem chodzenia po trawnikach, by obywatele mogli mijać się w odległości nawet kilkudziesięciu metrów.

No i trzecia rzecz - winien być wprowadzony obowiązek nakładania maseczki przy wejściu do sklepu czy innego zamkniętego pomieszczenia ( oprócz własnego domu oczywiście ), choćby z tego powodu, że nikt nie może być pewny, że nie jest już zarażony.

P.S. Świeżo po konferencji Morawiecki+Szumowski i generalnie OK, ale bez sensu, w kontekście rozrzedzania skupisk ludzi, zamknięcie marketów budowlanych w weekendy i parków, bulwarów w ogóle. Dywagacje Szumowskiego na temat psychicznego aspektu tylko przewietrzenia się, a samotnego biegania po parkach czy samotnych plażach już nie, dziwaczne. No i oczywiście twarde stanowisko na temat wyborów!? 

Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości