geos
Na polityce się nie znam... więc piszę to co myślę...
6 obserwujących
29 notek
20k odsłon
  90   0

Wiosna wiosna ... ach to ty... ???

Komfortowy racjonalizm

Zachłanna pogoń za osobistym komfortem i wygodą codziennego życia, wolnego od trosk i zobowiązań jest obsesją dzisiejszych czasów. Wszystko co zagraża naszej wygodzie jest złe natomiast to co zwiększa komfort i uwalnia od trosk i odpowiedzialności stanowi definicję dobra. Taki sposób myślenia jest fundamentem pewnej formy racjonalizmu, który prowadzi do odrzucenia wszystkiego co zagraża wolności człowieka rozumianej jako dążenie do osobistej korzyści i przyjemności.

Wyznawcy takiej formy racjonalizmu są głęboko utwierdzeni w swych przekonaniach. Każdy dzień zwiększ ich stan materialnego posiadania przyczyniając się do stale rosnącego poczucia własnej wartości. W ich rękach leży decydowanie o tym co jest dobre a co złe - kryterium własnej wygody i komfortu usuwa wszelkie dylematy moralne. Pragmatyzm i skuteczność takiej postawy życiowej decyduje o jej ogromnej sile oddziaływania i przyciągania. Mogliśmy się o tym przekonać obserwując konwencję partii Wiosna...

Wiosna to życie - nie śmierć

Logika jest pierwszą ofiarą racjonalizmu głoszonego przez partię Wiosna. Bez najmniejszego skrępowania wykorzystuje ona symbol rodzącego się życia po to aby z radością i uśmiechem na twarzy głosić program zabijania nienarodzonych dzieci. Czerpie przy tym z najlepszych wzorców partii totalitarnych które pod osłoną humanizmu bezlitośnie mordowały miliony ludzi. Pomieszanie pojęć i wartości jest charakterystyczne dla tego sposobu myślenia. Z jednej strony wynosi się człowieka na piedestał dając mu władzę decydowania o tym co jest dobre a co złe. Z drugiej jednak strony pozbawia się go norm i ograniczeń moralnych które pozwalają mu panować nad zwierzęcą stroną jego natury.

W ten sposób walka z wartościami chrześcijańskimi połączona z promowaniem indywidualizmu, wygodnictwa i pogoni za komfortem życia prowadzi finalnie do zezwierzęcenia i upodlenia człowieka.

Co dalej ?

Wiosna na początku lutego to zwykła podróba wiosny. Pozostaje cierpliwie czekać do marca na wiosnę prawdziwą ;)


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka