Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
36
BLOG

Województwo: "Rozkład jazdy pociągów jest optymalny"?

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Społeczeństwo Obserwuj notkę 0
Pasażerowie na linii kolejowej do Braniewa nie mogą się przesiadać w Pieniężnie na autobus. Województwo tłumaczy, że nie ma wpływu na przepustowość linii, a operator pociągów musi poruszać się w ramach określonych parametrów.

 W odpowiedzi na pismo wysłane w dniu 30 października 2023 r., Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poinformował, że nie ma możliwości uwzględnienia w rozkładzie jazdy pociągów na linii kolejowej 221 możliwości optymalnej przesiadki pasażerów na autobus z relacji Gdańsk - Bartoszyce o godz. 20:00 w miejscowości Pieniężno, aby móc dojechać do swoich domów w Górowie Iławeckim i okolicach.

 Jak wyjaśniła w odpowiedzi pani Iwona Paluch, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji: rozkład jazdy pociągów tworzony jest w oparciu o Regulamin przydzielania tras pociągów i korzystania z przydzielonych tras pociągów przez licencjonowanych przewoźników kolejowych w ramach rozkładu jazdy pociągów z uwzględnieniem przepustowości linii kolejowych oraz w oparciu o potoki podróżnych.*

 Województwo nie ma wpływu na przepustowość linii, która jest jednotorowa, a ponadto pociągi muszą ustępować pierwszeństwa innym pojazdom(?). Organizator przewozów musi też poruszać się w ramach parametrów określonych w umowie zawartej z operatorem pociągów, w tym liczby pociągokilometrów i wielkości rekompensaty.

Województwo zapewnia, że obecny rozkład jazdy pociągów na linii 221 został skonstruowany "optymalnie". Pasażerowie, którzy chcą dojechać z Pieniężna do Górowa Iławeckiego i okolic o godz. 20:00, muszą więc wyjechać przedostatnim pociągiem z Olsztyna o godz. 15:30, tylko że aby móc z skorzystać muszą czekać od godz. 16:53 (planowana godzina przyjazdu do Pieniężna) co daje ponad 3-godziną przesiadkę wczesną nocą.

Kolejowa zmowa w Warmińsko-Mazurskiem pt. "Rozkład jazdy pociągów jest optymalny"? No cóż, w sumie to nic nowego. Transport publiczny w Polsce to często jedna wielka komedia.

*Źródła { www.utk.gov.pl/pl/aktualnosci/7984,Wagon-restauracyjny-w-kazdym-pociagu-ekspresowym.html }

redaktor Gniadek

Podziękuj mi wirtualną kawką na stronie: https://buycoffee.to/GANDALF

Twoje wsparcie pomoże mi rozwijać działalność i dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały.

Dziękuję za każde wsparcie!

| #transportpubliczny | #pociągi | #autobusy | #WojewództwoWarmińskoMazurskie | #Rozkładjazdy | #Pieniężno | #GórowoIławeckie |

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo