14 obserwujących
173 notki
106k odsłon
60 odsłon

Propozycja @Ciszy na czas ciszy

Wykop Skomentuj


Notka satyryczna?

Może tak może nie. Proszę administrację: nie kasować, niech sobie wisi:)

To tylko propozycja dla zmęczonych pracą i realizacją zadań zleconych mediów.

Może by tak z racji nieznośnej dla wielu „ciszy wyborczej” dałoby się ją jakoś wypełnić … oto propozycja zwykłej polskiej @Ciszy.
Może by tak ……ku chwale kultury, korzystając z ciszy zazwyczaj sprzyjającej skupieniu i refleksji nadawać w telewizorni program z patriotycznego cyklu "Cała Polska czyta" – czytanie wybranego dzieła wspaniałej pisarki pani laureatki Olgi?

Niechby zwykli  ludzie wiedzieli, co ceni postępowy świat!


Taka cisza aż się prosi, by w miejsce niedozwolonej i karalnej agitacji mającej u nas często tzw. znamiona nienawiści pokazać publiczności piękne dzieło czytane przez np. przedstawicieli ministerstwa od kultury na tle jesiennych ogrodów pałacowych. Wszak są nagrodą zachwyceni….

W podobnej scenerii albo np. na tle teatralnych fasad mogli by występować aktorzy „celebrujący”, przedstawiciele elit. Byliby przy takiej okazji usatysfakcjonowani możliwością subtelnego dowalenia tym nietolerancyjnym, prostakom, tym z odchyleniem narodowym swoim literackim kunsztem.


Tyle moja propozycja na ten trudny czas.
Gdyby się ziściła, to czy którykolwiek z czujnych tropicieli „łamania ciszy”(sic!) mógłby się ośmielić i przyczepić się do takiej emisji TV?

Uśmiechnijmy się, zdajmy sobie sprawę, że wzmożeni walką wyborczą z nas się śmieją.

 


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura