Daniel Obajtek dostał 1 mln zł zniżki na apartament a deweloper miliony od Orlenu.
Daniel Obajtek dostał 1 mln zł zniżki na apartament a deweloper miliony od Orlenu.
Gościnny 24 Gościnny 24
763
BLOG

Jak Partacze i Szantażyści wytłumaczą aktualne ceny gazu w Polsce?

Gościnny 24 Gościnny 24 Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 34

Dlaczego Polacy wciąż płacą trzy razy więcej za gaz niż mogliby patrząc na aktualne ceny gazu na rynkach światowych? Najwyższe ceny były w sierpniu ub.r. Do końca roku ceny spadły do poziomu niższego niż przed wybuchem wojny, a polski państwowy dostawca gazu Orlen (PGNiG) wciąż utrzymuje ceny na poprzednim poziomie. Należy rozumieć, że po to z taką pompą w tamtym roku otwierano Baltic Pipe.

Ot, cała polityka tego rządu: demagogia, robienie Polaków w balona, żeby ich jeszcze bardziej wydoić, propaganda sukcesów, które są nimi tylko na papierze, straszenie utratą zasiłków socjalnych po zmianie władzy (choć wiadomo, że żaden rząd nie zlikwiduje 500+... chociaż powinien odebrać go najbogatszym poprzez przywrócenie kryterium dochodowego).

Zakłady, restauracje, piekarnie bankrutują przez zawyżone ceny gazu, a prezes Orlenu Daniel Obajtek dostaje milionową zniżkę na apartament od dewelopera, który niedługo potem dostaje miliony... od Orlenu:

https://innpoland.pl/166791,gw-obajtek-dostal-mln-znizki-na-apartament-a-deweloper-miliony-od-orlenu

I   Śpiewają wciąż wybrani * U żłobu, gdzie jest Bóg; * Lecz milczą zadyszani, * Wbiegając w próg... II   A cóż dopiero? owi, * Co ledwo wbiegli w wieś? - * Gdzie jeszcze ucho łowi * Niewinniąt rzeź!... III   Śpiewajcież, o! wybrani, * U żłobu, gdzie jest Bóg; * Mnie jeszcze ucho rani * Pogoni róg... IV   Śpiewajcież, w chór zebrani - * Ja? zmięszać mógłbym śpiew * Tryumfującej litanii; * Jam widział krew!... * * * C.K.Norwid - Czemu nie w chórze?

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka