25 obserwujących
740 notek
978k odsłon
  398   0

Donald Tusk znowu wstydzi się Polski

Foto ekranu: Romuald Kałwa
Foto ekranu: Romuald Kałwa

- Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to wstydzę się za Polskę. – Tytuł artykułu opublikowanego na kontrowersyjnym, mocno lewicującym portalu Wirtualna Polska, uderza po oczach i szybko został zmieniony.

Autorem art. jest Arkadiusz Jastrzębski: - Widzę, jak ten polityczny rdzeń Kościoła ośmielił się w zawłaszczaniu przestrzeni publicznej. Kościół robi wiele, żeby młode pokolenie odeszło od religii - stwierdził, mówiąc też o "przeciwstawianiu się tym, którzy z religii chcą zrobić pałkę - powiedział Donald Tusk na promocji swojej książki w Poznaniu.

Tytuł artykułu szybko zmieniono, ale nic się nie ukryje przed czujnym okiem autora poniższego tekstu, który zrobił zrzut ekranu.

Donald Tusk chwalił się kiedyś, że w domu rodzinnym śpiewano kolędy po niemiecku.

A tak zapytam: a przed kim się Panie Donaldzie wstydzisz za Polskę? Przyznaj, nie lubisz Polski i Polaków, a 1 września 2009 r., w rocznicę niemieckiej agresji, na sopockim molo, wziąłeś sobie Putina za sojusznika przeciwko Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Przyznaj się. Spiskowałeś prawda? To skończyło się katastrofą smoleńską. Nie, nie chciałeś śmierci tych ludzi, po prostu byłeś za głupi, aby wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje Twoich działań. I pomimo zła, jakie uczyniłeś, znowu pyskujesz?!

„Polska to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać (...). Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością (...).

Dobrze, skończmy już, nie mam ochoty dalej cytować głębokich myśli z 1987 r. opublikowanych w magazynie „Znak” tego znanego niemieckiego polityka.

Redaktorem naczelnym portalu Wirtualna Polska jest Tomasz Machała, syn posłanki Platformy Obywatelskiej Joanny Fabisiak. Trzeba oddać, że posłanka jest za zakazem aborcji, a krytycy zarzucają jej katolicyzm. Ale jest w Platformie Obywatelskiej. Nie wiem, może to taka gra i mydlenie oczu.

*************************************************************************************

Ja wiem, że rząd „dobrej zmiany” nie jest rządem marzeń, ale Polacy zapomnieli, co robiło PO z PSL-em. I co grozi Polsce, jak PO wróci do władzy.


Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale