21 obserwujących
714 notek
949k odsłon
  132   0

PO wykorzystuje zamieszki w Waszyngtonie do robienia bardachy w Polsce

Zagraniczna domena publiczna
Zagraniczna domena publiczna

Oni nie są tylko źli i głupi. Oni są bardzo źli i bardzo głupi. Politycy Platformy Obywatelskiej, którzy sami nie potrafią uznać wyników wyborów – które przegrali – trudną sytuację w USA wykorzystują do robienia bałaganu w Polsce.

Opozycja totalna, głupia po prostu, która dawno osiągnęła apogeum zdrady narodowej, przestrzega, że PiS za 3 lata nie zechce oddać władzy po przegranych wyborach. Sławomir Nitras pisze: „PiS się będzie żegnał z władzą podobnie. Oby skutek był podobny”. On i jemu podobni po prostu pragną zamieszek i przelewu krwi w Polsce.

Senator KO Bogdan Zdrojewski: „Gdyby Capitol był chroniony tak, jak domek pewnego gościa na Żoliborzu, sprawy by nie było!” - Po prostu mistrz. Zdrojewski ma pretensje, że zwolennicy jego partii nie mogą włamać się do domu Kaczyńskiego i... sam już nie wiem co mu zrobić. Chyba to, co chciał mu zrobić Ryszard Caba.

Na szczęście wpis "sympatycznego" posła Nitrasa spotkał się z krytyką nawet środowisk nieprzychylnym obecnie rządzącym. Otóż każdy, kto chce przelewu krwi w Polsce, jest zły i ma złą wolę.

Krytykowany przez opozycję totalną jest prezydent Andrzej Duda, który powiedział: „Wydarzenia w Waszyngtonie to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych, które są państwem demokratycznym i praworządnym. Władza zależy od woli wyborców, a nad bezpieczeństwem państwa i obywateli czuwają powołane do tego służby. Polska wierzy w siłę amerykańskiej demokracji”.

I bardzo dobrze, że wreszcie jakiś polski polityk nie wychodzi przed szereg. Ta wypowiedź to przygotowanie do dobrej współpracy z przyszłym prezydentem USA, obojętnie, kim ten by nie był. Oczywiście podjudzacze, albo głupcy, kpią, że Andrzej Duda nie ma własnego zdania. Barany i owce – mistrzowie demokracji. Jako wzór podają lewicową prezydent Słowacji: „Sceny z Kapitolu pokazują, jak niebezpieczna jest retoryka nienawiści. Pogarda dla instytucji demokratycznych podważa prawa obywateli i może podważyć porządek polityczny. Ufam, że proces demokratyczny i pokojowy zostanie wkrótce przywrócony”.

Zabawne, jacy wybiórczy w swoim myśleniu są lewicowcy. Postępowa prezydent Słowacji chce pewnie robić karierę w Brukseli. Jej sprawa i Słowacji.

Jednak Winston Churchill zauważył, że „dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi, zanim nic nie powie”.

Oczywiście, że wybory w USA zostały sfałszowane i źle przeprowadzone. Oczywiste, że Trump był dobrym prezydentem dla Ameryki, jednak „głębokie państwo” – deep state – nie mogło znieść, że Trump nie wywołał ani jednej wojny. Przede wszystkim jednak, Trump nie był dobrym prezydentem dla Polski.

Tu proszę się zastanowić, ale ja naprawdę nie mogę płakać za Trumpem – najbardziej prożydowskim prezydentem USA w historii, który owszem, zaczarował wielu Polaków, jednak ja nie mogę mu zapomnieć aktu 447 i poniżenia Andrzeja Dudy czy polskiego premiera, gdy Żydzi znieważali Polskę.

Przecież Andrzej Duda miał zakaz wstępu do Białego Domu, gdy podpisał ustawę o IPN, którą to pod naciskiem USA i Izraela, naszych „sojuszników”, zmieniono.

W dodatku Trump chciał wycofać wojska amerykańskie z Niemiec, co przyczyniłoby się do wzrostu potęgi militarnej naszych „zachodnich przyjaciół” i ich zbliżeniu z Rosją. Trump robił z Polski poligon do przyszłej wojny.

Zresztą, spójrzmy na ambasador Mosbacher – silikonowe oczy i uszy Trumpa. Gdzieś zniknęła jej buta. To właśnie ta kobieta, pokazywała prawdziwy stosunek Trumpa do Polski, dlatego też ja, nie będę za nim tęsknił.

A kolejny prezydent USA? Będzie tak samo marnym i złym prezydentem dla Polski, jak jego poprzednicy. Ale w Polsce przynajmniej nastąpi pewne odczarowanie. Zapewne jednak nastąpi odblokowanie zamrożonych relacji z Chinami (budowa nowego jedwabnego szlaku) na czas prezydentury Trumpa, który to czas został wykorzystany przez Niemców, do zbliżenia nie tylko z Chinami (ale i Rosją), ale i do robienia miliardowych interesów.

Koncentracja bezpieczeństwa na mocarstwie atlantyckim (Wielkiej Brytanii) była tragedią dla Polski w 1939 roku. Niektórzy się pewnie przebudzą, inni będą tęsknić. Tymczasem Ameryka sobie poradzi. Czy Trump objął Polskę tarczą atomową? Nie. Więc proszę nie narzekać.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale