17 obserwujących
490 notek
609k odsłon
680 odsłon

"Zabijemy was i podpalimy wam klub Polacy!" Groźby śmierci w Wielkiej Brytanii

Zrzut ekranu, źródło "wRealu24" (zdjęcie z poprzedniej debaty)
Zrzut ekranu, źródło "wRealu24" (zdjęcie z poprzedniej debaty)
Wykop Skomentuj28

Do trzeciej debaty i III edycji Targów Książki Prawicowej w Londynie nie dojdzie, ponieważ doszło do bardzo poważnych gróźb, w tym podpalenia Klubu Orła Białego w Londynie i pozbawienia życia jednego z organizatorów debaty, Piotra Szlachtowicza z portalu „Nowy Polski Show”.

- Dzisiaj odebraliśmy kilkadziesiąt telefonów, e-maili i gróźb z pogróżkami od skrajnie ekstremalnych ugrupowań, poczynając od neonazistów, przez islamistów, rabinów i komunistów – mówi Piotr Szlachtowicz*.

Debata miała dotyczyć wpływu tajnych współpracowników komunistycznej bezpieki PRL na życie III RP. Organizowana była przez Stowarzyszenie Polska Niepodległa oraz działający w Wielkiej Brytanii portal Nowy Polski Show, a miała odbyć się jutro w niedzielę 27 stycznia w Klubie Orła Białego.

Jak pisali na swojej stronie internetowej organizatorzy:

„Poprzednie dwie edycje były ogromnym sukcesem, który doprowadziło lewactwo do furii! 27 stycznia zapraszamy do Londynu! Gośćmi będą m.in. Lech Kowalski, Wojciech Sumliński, Krzysztof Wyszkowski, Piotr Gontarczyk, Jacek Wrona, Artur Szczepek (Instytut im. Romana Rybarskiego), Karol Skorek (Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolników SWOJAK) i wielu innych… Transmisję na żywo zapewni wRealu24”.

Nie wystąpi Krzysztof Wyszkowski (twórca nazwy „Solidarność”), Piotr Gontarczyk, współautor „SB a Lech Wałęsa”, pułkownik Lech Kowalski (autor biografii Jaruzelskiego i Kiszczaka, Wojciech Sumliński (którego zasługi w pozbawienia władzy Bronisława Komorowskiego są ogromne), czy były oficer CBŚ Jacek Wrona.

Komentarz: Panowie podejrzewają, że stoi za tym skrajnie lewicowa organizacja antifa. Sądzę, że nie tylko ona. W kwietniu 2017 anarchiści z „Antify” uznani zostali przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego w New Jersey za organizację terrorystyczną**

Dzisiaj każdy może być „faszystą”, czyli kimś, kogo trzeba wyeliminować, przynajmniej z przestrzeni publicznej za pomocą wszelkich, jak najbardziej niedemokratycznych metod. Sadzę, że działalność taka bardzo przeszkadza brytyjskim służbom specjalnymi i to one (przede wszystkim) stoją za próbami wyeliminowania polskiej działalności politycznej ze swojego terytorium. Przeszkadza również donosicielom z Polski, którzy dbają o to, „by zostało tak jak jest, a może było jeszcze gorzej”.

*https://www.youtube.com/watch?v=OBK2iNtOpt8

** http://web.archive.org/web/20170707043736/http://heatst.com/culture-wars/antifa-anarchists-are-domestic-terrorists-according-to-new-jersey-homeland-security/


Zobacz galerię zdjęć:

Stowarzyszenie Polska Niepodległa
Stowarzyszenie Polska Niepodległa
Wykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka