20 obserwujących
555 notek
707k odsłon
2199 odsłon

Leszek Balcerowicz, specjalista od wpędzania Polaków w biedę, uczy PiS moralności

Domena publiczna
Domena publiczna
Wykop Skomentuj90

Leszek Balcerowicz – „specjalista od wpędzania Polaków w biedę, który powinien siedzieć w więzieniu razem z Januszem Lewandowskim” – jak zauważają internauci, bije na alarm:

- To jest logika polityczna, czyli logika oszustwa z którą ja się oczywiście zgadzam i potępiam (tak powiedział – przyp. R.K.), dlatego, że to jest niemoralne. Trza powiedzieć, że kupowanie sobie głosów, kosztem pieniędzy, które by przyniesły dużo lepszy efekt dla ludzi, jest niemoralny, nawet jeżeli się wygrywa wybory. (...). Dla nich słowo odpowiedzialność (o rządzie – przyp. R.K.) się nie liczy. Chcę tylko powiedzieć, że dane międzynarodowe pokazują, że choć gospodarka ciągle jeszcze się rozpę... rozwija, to mamy jeden z większych deficytów w finansach publicznych, a inne kraje, np. Czechy, nie tylko Niemcy! Czechy, kraje nadbał... Litwa, Chorwacja, mają nadwyżki, i to jest miara nieodpowiedzialności PiS-u, tyle tylko, że skutki będą występowały nieco później.

W tym momencie rozmowy dziennikarz portalu Money.pl mówi o niskim deficycie, którym chwali się rząd. Leszek Balcerek na to:

- Na czym polega strategia głupców lub propagandzistów partyjnych... Na tym, że wyciągają dane bieżące (a jakie mają wyciągać, przeszłe lub przyszłe szkodniku gospodarczy?! Przyp. R. K.), i na tej podstawie głoszą, że skoro dane bieżące ich zdaniem są dobre, to przyszłe też będą dobre. To jest taka gierka.

Źródło: https://moneyv.wp.pl/gospodarka/balcerowicz-o-podwyzce-pensji-minimalnej-chcialbym-zobaczyc-rachunki-6386521751357057v.html

Tymczasem:

„Deficyt budżetu państwa po pierwszych czterech miesiącach 2019 roku wyniósł 75,1 mln zł. To 0,3 proc. rocznego planu - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. Dochody budżetu wyniosły 129,97 mld zł i były wyższe o 4,8 mld zł w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku”.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/deficyt-budzetowy-polski-w-okresie-styczen-kwiecien-2019/lf74tq3

Jak to możliwe, skoro dochody podatkowe są niewiele wyższe? Zapewne wynika to z trzymania kontroli nad nieuzasadnionymi zwrotami podatku VAT. Można nie lubić PiS-u, ale każdy, kto kwestionuje brak sukcesu w tej dziedzinie jest albo nierzetelny, głupi, albo stoi po stronie mafii vat-owskich.

Ciekawe, ale nie znalazłem żadnej wypowiedzi Balcerowicza o mafii vat-owskiej. Czemu nie jestem zdziwiony...

Nie będę nazywał go profesorem, bo na ten tytuł nie zasługuje. Mogę tylko powiedzieć, że wielu Polaków to idioci, bo tylko tacy głosują na Jerzego Buzka, najgorszego premiera w historii III RP. To w wyniku rządów Balcerka, jako ministra finansów (podczas premierowania marionetki TW „Karola”, czyli Jerzego B.), gdy tenże Balcerek zaczął schładzać gospodarkę, zaowocowało to tragedię milionów Polaków. Bezrobocie wzrosło wówczas z de facto 10,3 do 20 %. Nieoficjalne było o wiele wyższe.

Balcerowicz posługuje się nienawiścią, kłamstwem i inwektywami. Nie mam zamiaru przytaczać jego chamskich, prymitywnych, tępych i pełnych emocji nierozumnych wypowiedzi. Pamiętajmy, że jest odpowiedzialny nie tylko za złodziejską prywatyzację. Ta polityczna wsza wciąż chce szkodzić zwykłym Polakom.

Powtarzam: Obecny rząd po prostu oddaje społeczeństwu to, co na przestrzeni lat zostało mu ukradzione, a wszy polityczne trzeba politycznie zdezynfekować. Nie ma innej rady, bo będą one płodzić mentalnie kolejne gnidy.

Wykop Skomentuj90
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka