22 obserwujących
636 notek
862k odsłony
145 odsłon

Kiedy wreszcie Lech Wałęsa przeprosi Jarosława Kaczyńskiego

Fot ekranu z domeny publicznej
Fot ekranu z domeny publicznej
Wykop Skomentuj1

Wszyscy wiemy, że Lech Wałęsa – potomek rzymskiego cesarza Walensa panującego od 316 do 317 r. n.e. – to osoba niezwykle kulturalna, z klasą, prawdziwy arystokrata słowa, książę myśli, szykowny, jeśli chodzi o maniery i gorący patriota, który, proszę mi wierzyć, sam w pojedynkę obalił komunizm!

W grudniu 2018 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok nakazujący Lechowi Wałęsie przeproszenie Jarosława Kaczyńskiego za wypowiedzi, w których były prezydent od kwietnia 2015 do maja 2017 roku sugerował, że prezes PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską – pisze TVN24.

Wałęsa mścił się na Kaczyńskim, m.in za sugerowanie, przez Kaczyńskiego, że ten próbuje wrobić go w współpracę z organami bezpieczeństwa PRL.

Wałęsa musi wpłacić 30 000 zł na cele społeczne. Czy wykonał wyrok sadu? Przecież chodzi z koszulką KOD i walczy, „żeby było tak, jak było”.

„Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, co do współpracy Lecha Wałęsy z SB. Wiedzieliśmy, że do 1976 roku była. Chyba wszyscy wiedzieli o tym od lat. Ja wiedziałem od początku roku 80., jeszcze przed sierpniowym strajkiem” – powiedział Zbigniew Bujak w Kontrwywiadzie RMF FM 19 lutego 2016 r. Źródło:  

1 sierpnia 2018 na Facebooku Lecha Wałęsy, pojawił się komunikat:

Bracie Kaczyński.

Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności.

Chciałbym po sobie pozostawić porządek.

Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi.

Nawet udało mi się pojednać z Gen Jaruzelskim a z Kiszczakiem nie zdążyłem.

Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie proszę o wybaczenie i ja jestem wstanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu ,Lechowi wybaczyć wszystko a nawet największą podłość jaką mi uczyniliście zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka.

Źródło:

Tylko, że Lech Wałęsa i Czesław Kiszczak, chyba mieli dobre relacje w Magdalence. I te zarzuty, że ktoś stał za żoną Czesława Kiszczaka, gdy ta ujawniła materiały o współpracy Wałęsy ze służbami PRL.      

Lech Wałęsa kończy dziś 76 lat. Wszystkiego najlepszego Panie Prezydencie!


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale