Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
144 obserwujących
1736 notek
2203k odsłony
  155   0

Salon24

Ja to widzę tak: Salon24 daje nam za darmo możliwość tworzenia bloga i pozwala na tym blogu pisać wszystko byleby nie łamać państwowego prawa. Pozwala nawet zachowywać się chamsko, obrażać innych itd.... Pozwala też blokować na naszym blogu innych użytkowników, których nie lubimy. Daje nam pełną wolność i swobodę - daje to prawie bezwarunkowo, musimy tylko spełnić pewne mało ograniczające wolność zasady regulaminowe. Już za samo to należą się podziękowania.

Oczywiście ten podarunek nie jest bezinteresowny. Salon24 liczy, że na nas zarobi umieszczając na naszym blogu reklamy. Ale jak będziemy pisać nieciekawie to mało zarobi, albo nic.

Ale to mało, Salon24 daje jeszcze dodatkowy bonus, coś ekstra, dodatek do bloga - niektóre blogi, które mu się spodobają, które w/g jego oceny przyniosą większe zyski z reklam, dodatkowo promuje na swojej stronie głównej. Ale już nie bezwarunkowo. Mówi: będę promować, ale pod warunkiem, że się zgodzisz, by na twoim blogu nie mogli komentować ci, których nie lubimy, a których umieścimy na publicznej liście NOSG. Możesz się nie zgodzić i wtedy rób co chcesz, ale nie dostaniesz bonusa - darmowej promocji. Albo się zgodzisz - wtedy damy ci bonus, w postaci możliwości promowania tego co napiszesz, a nam się to spodoba, ale musisz się zgodzić by u ciebie nie mogli komentować ci, których nie lubimy. Coś za coś - my ci promocję, ty nam brak komentatorów, których nie lubimy.

Czy to jest zła, niemoralna propozycja? To ma być ograniczanie wolności? To ma być przymus podpisywania lojalki? To jest jak najbardziej uczciwa propozycja!

Ja myślę, że cała ta afera z protestem wobec zmian i demonstracyjnym schodzeniem do piwnicy wynika z niezrozumienia. Niektórzy dla zabawy, z nudów, dla hecy zaczęli protestować przeciwko tym sensownym zmianom, a reszta uległa propagandzie i instynktowi stadnemu nie rozumiejąc o co chodzi w tej nowej funkcjonalności.

Winę za to ponosi Administracja Salonu24, bo nie wytłumaczyła dobrze nowych zasad. Powinno to być wytłumaczone na przykładach, z obrazkami i tydzień przed wprowadzeniem zmian. Nie wystarczy wymyślić coś fajnego i mądrego (to się udało) - trzeba jeszcze umieć to sensownie zrealizować (a to się nie udało).

 

Grzegorz GPS Świderski


Likwidacja Piwnicy <- poprzednia notka
następna notka -> Salon24 w analogii do PKP

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale