GPS GPS
2598
BLOG

Merytoryczna polemikka z Januszem Korwin-Mikke

GPS GPS Rozmaitości Obserwuj notkę 33
To jest notka edukacyjna. Przykład merytorycznej polemiki bez inwektyw i argumentów ad personam czy ad hitlerum.
Janusz Korwin-Mikke w jednej ze swoich ostatnich notek napisał tak: "Cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych…”.
A ja się pytam: a piraci? Nasza cywilizacja stawiała też na piratów i korsarzy! To byli najczęściej WASP, czyli biali anglosascy protestanci, ale przede wszystkim byli kalekami! Każdy pirat miał albo opaskę na oku, czyli był półślepy, miał hak zamiast dłoni, którą miał amputowaną, a zamiast nogi, którą odgryzł mu rekin, miał drewniany kołek. I każdy się takiego inwalidy bał! Piraci zdobyli pół świata!
Oczywiście piraci byli złoczyńcami i wyrzutkami, ale już korsarze, to byli najemnicy państwowi. Królowie wynajmowali piratów do walki i taki pirat zatrudniony przez państwo nazywał się korsarzem. Ale inwalidą był nadal. Państwa naszej cywilizacji wynajmowały inwalidów do walki na morzu! A zatem stawiały na inwalidów!
Nasza cywilizacja dokonała ekspansji głównie drogą morską, a na morzach grasowali piraci i korsarze, czyli inwalidzi! Taki pirat nie był też specjalnie mądry – ryczał coś bez sensu, był pijakiem i swawolnikiem. Głupi inwalidzi siali postrach na wszystkich oceanach! A nawet, jeśli nie siali, to tak to widzimy w popkulturze.
Każde dziecko w młodości przebierało się za pirata, a zatem za inwalidę, bo zawsze zakładało jakiś piracki, inwalidzki atrybut: opaskę, hak czy drewnianą nogę. Kult piratów to część naszej cywilizacji. Kult piratów to pokazywanie, że głupi inwalida może być groźny, może przełamać swoje słabości i ograniczenia, może dorobić sobie hak i sztuczną nogę, i nadal może walczyć i okradać inne statki. Może gromadzić skarby i zakopywać na wyspach. Mimo inwalidztwa może żyć pełnią życia!
Dzisiejsi piraci somalijscy też sieją postrach, wszyscy się ich boją, a to są przecież straszni idioci! Nie raz słyszałem opowieści marynarzy, którzy się z nimi zetknęli, że nawet nie potrafią otworzyć klamką drzwi i próbują ciągnąć, zamiast nacisnąć w dół. A po drabinie schodzą tyłem! Debile potrafią opanować wielki statek płynąc na małej łódeczce i wyciągnąć od jeszcze głupszych armatorów miliony dolarów!
Nasza cywilizacja upada, bo już nie stawia na piratów. Naszą cywilizację pokonają debile – czyli somalijscy piraci.
Można napisać polemikę bez obrażania oponenta, z którym się dyskutuje? Można! To dlaczego większość tych, którzy nie zgadzają się z Januszem Korwin-Mikke potrafi tylko go obrażać, pisać chamskie komentarze czy prymitywne uwagi ad personam? Większość komentarzy pod jego notkami to są bezsensowne, niemerytorycznie przysrywanki.
I to samo zaprezentowali w telewizji jego oponenci w debacie telewizyjnej – głównie Tomasz Lis i Karolina Korwin Piotrowska – przede wszystkim operowali argumentami ad personam, czy ad hitlerum – czyli najbardziej prymitywnymi. To też przejaw upadku cywilizacji!
 
Grzegorz GPS Świderski


 

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości