Kamień na Śniardwach
Kamień na Śniardwach
GPS GPS
1637
BLOG

Królowa Śniardw

GPS GPS Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

Corocznie na Śniardwach setki żeglarzy, motorowodniaków i rybaków ginie z powodu krwiożerczych kamieni. Kamienie na Śniardwach to najgroźniejszy żywioł w Polsce. Potrafią znienacka się wynurzać i przebijać burtę spokojnie płynącym jednostkom powodując ich zatopienie. Góry lodowe na Atlantyku to mały pikuś w porównaniu z tym drapieżnym zjawiskiem. Na powyższym zdjęciu widać jak są ogromne i jak potrafią pochłonąć cały jacht.

Ale nie wszyscy czują strach przed tymi bezwzględnymi kamieniami, które sieją postrach wśród wodniaków szuwarowo-bagiennych. Wielu oczywiście Śniardwy omija - tak, że na największym jeziorze w Polsce w sezonie pływa tylko kilka jachtów - gdy tymaczem jeziora Mikołajskie, Bełdany czy Seksty są zapchane setkami jachtów i rozkołysane falami, które robi tysiące motorówek.

Otóż moja żona została królową Śniardw. Opętała i omamiła kamienie tak, że się wynurzają i zanurzają kiedy ona chce. Pozwalają się jej głaskać, a gdy chce się opalać, służą jej za leżak.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Sami popatrzcie:

 


Naród a państwo <- poprzednia notka

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości