17 obserwujących
607 notek
209k odsłon

Kiedyś to było

Taki klimat – niż demograficzny. Dzieciary rządzą. Kiedyś szkoły miały czterdziestu chętnych na jedno miejsce, teraz cieszą się z czterdziestu chętnych w ogóle i porywają małych Ukraińców prosto z przejścia w Hrebennem, żeby nie musieć zwalniać ciała pedagogicznego.

Teksty kultury

Jako chorowite dziecko przeczytałem wszystkie grube książki, z "Budenbrookami" włącznie. Dla równowagi moje dziecko nie przeczytało żadnej. Skonfrontowane z maturalnym pytaniem "Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szc...

Różnorodność czyni cuda

Nieżyczliwi (któż ich nie ma) będą oczywiście kwękolić, że darcie łacha z łysych, okładanie się po ryjach i wykrzykiwanie bluzg na wizji to nie ten rodzaj publicity, jaki powinien towarzyszyć wydarzeniom kulturalnym o charakterze gali, ale zwykle są to biali męscy malkontenci, a spod ich narzekań wyziera aż nazbyt w Ameryce znany ohydny ryj kryptorasizmu.

Pod piracką flagą

U zarania techniki cyfrowej płyta cd kosztowała miesięczną pensję polskiego nauczyciela, pomysł, że któryś sobie kupi - ja wiem - pink floydów i przestawi się na żucie szczawiu był w tamtym kontekście śmieszny.

Serialoza starcza.

Oczywiście kręci się też seriale z młodymi. I są to seriale kiepskie, jak nasenny drugi sezon wiedźmina. Oglądam po trosze z sentymentu wobec książek, ale jest to poświęcenie z każdym odcinkiem coraz większe.

Rozwalamy system

Za każdą reklamę ktoś płaci i na pewno nie spodobałoby mu się, że wyświetlono ją dziadowi ze starym laptopem, a nie posiadaczowi nowego smart tv.

Paryżewo

Nie ma już w kraju dziury wystarczająco grubo zabitej dechami, żeby nie sprzedali wam w niej magnesu na lodówkę w kształcie dechy z nazwą dziury.

Boomer i zoomer nasłuchują.

Tylko boomerzy pamiętają zażarte dyskusje po pojawieniu się płyty cd. Czy aby na pewno cd przenosi te wszystkie klimaty, ciepełka i niuanse rzekomo obecne na winylach, czy jest tylko techniczną wysterylizowaną nowinką zabijającą prawdzi...

Drogo coraz drożej.

Po latach politycy ogarnęli się i zaczęli mówić ludzkim głosem o ludzkich sprawach, czyli z serdeczną troską pochylili się nad drożyzną. Właśnie drożyzną, a nie tajemniczą inflacją, która ludziom się już mglisto kojarzy, być m...