17 obserwujących
615 notek
211k odsłon

Mędrcy świata

Komercyjna Gwiazdka już się skończyła, ale sezon kolędowy w pełni, a od dzisiaj nawet pełniejszy o kolędy z trzema królami. Nie bez znaczenia są też zdrowe głosy naszych ukraińskich kuzynów, którzy w naszych Trzech Króli obchodzą swoją wigilię i dołączają do krajowego chóru kolędujących.

Podwójne życie Weroniki

Apple wezwał swoich pracowników do powrotu do biura. Popandemicznie wezwał. I co powiecie? Pracownicy kolektywnie się na Appla wypięli. Nie wrócą. Choćby ich miał zwolnić, wolą pracować dla kogoś innego byle z leżaków we własnych ogródkach.

Kiedyś to było

Taki klimat – niż demograficzny. Dzieciary rządzą. Kiedyś szkoły miały czterdziestu chętnych na jedno miejsce, teraz cieszą się z czterdziestu chętnych w ogóle i porywają małych Ukraińców prosto z przejścia w Hrebennem, żeby nie musieć zwalniać ciała pedagogicznego.

Teksty kultury

Jako chorowite dziecko przeczytałem wszystkie grube książki, z "Budenbrookami" włącznie. Dla równowagi moje dziecko nie przeczytało żadnej. Skonfrontowane z maturalnym pytaniem "Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szc...

Różnorodność czyni cuda

Nieżyczliwi (któż ich nie ma) będą oczywiście kwękolić, że darcie łacha z łysych, okładanie się po ryjach i wykrzykiwanie bluzg na wizji to nie ten rodzaj publicity, jaki powinien towarzyszyć wydarzeniom kulturalnym o charakterze gali, ale zwykle są to biali męscy malkontenci, a spod ich narzekań wyziera aż nazbyt w Ameryce znany ohydny ryj kryptorasizmu.