Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
144 obserwujących
1732 notki
2192k odsłony
  1376   0

Kto nas uchroni przed rządem światowym?

Dlaczego popieranie libertarian [1], wolnościowców, anarchokapitalistów i innych zwolenników wolnego rynku, kapitalizmu, pluralizmu, własności prywatnej, wolności i różnorodności miałoby nas uchronić przed światowym imperium?

Bo tylko my, libertarianie, w sposób klarowny, logiczny, naukowy, uzasadniony w tysiącach praktycznych przykładów pokazujemy, że centralizacja, nacjonalizacja, socjalizm, etatyzm i terytorialny monopol na przemoc są złe, niemoralnie, niepraktycznie, nieskuteczne i szkodliwe. Wszystkie inne siły polityczne godzą się i popierają państwowy monopol na przemoc, monopol na edukację, monopol na finansowanie ochrony zdrowia, monopol na ubezpieczenia społeczne itd... i postulują centralne sterowanie całą gospodarką – czy to przez struktury narodowe, międzynarodowe, czy jakieś inne. To prowadzi do globalizacji i tworzenia imperiów.

Najlepszym przykładem takiej globalizacji jest monopolistyczny system finansowy, który opanował prawie cały świat. Chodzi o system oparty o walutę fiducjarną [2], bank centralny i rezerwę cząstkową. Ten system jest antyrynkowy, istnieje tylko dlatego, że jest umocowany ustawowo, jest wspierany przemocą państw. To najlepszy przykład centralnego sterowania, z którym walczą wolnorynkowcy. Ten system jest bardzo poważnym szkodnikiem na świecie. Wywołuje kryzysy [3], wojny i biedę - jest systemem powszechnej grabieży. To nie jest system rynkowy, kapitalistyczny, nie wytworzył się spontanicznie w warunkach wolności. To system wprowadzony odgórnie, poprzez państwowe ustawy, interwencję państwa, system państwowych koncesji, kontroli i szczegółowych regulacji.

Tylko libertartarianie walczą z tym systemem, bo tylko my postulujemy wolny rynek finansowy, likwidację monopolu walutowego [4] i urynkowienie systemu bankowego. Tylko my postulujemy konkurencję między walutami, bankami i systemami finansowymi. Tylko my sensownie tłumaczymy to, po co są pieniądze [5]. Tylko my postulujemy zniesienie koncesjonowania i licencjonowania systemu finansowego. Wszystkie inne siły polityczne akceptują monopol walutowy i centralne sterowanie walutą - różnią się tylko tym jak to konkretnie robić i kto ma sterować – czy centralny bank państwowy, czy prywatny, umocowany ustawowo.

Ale na szczęście ten złodziejski system finansowy nieuchronnie prowadzi do upadku i bankructwa państw, które go utrzymują. To tylko kwestia czasu. Problem w tym, że jak system upadnie, to ludzie będą próbować go odtworzyć, bo jak zwykle propaganda wytłumaczy upadek tym, że jest za dużo wolnego rynku i kapitalizmu. Póki co większość myśli, że system bankowy jest wolnorynkowy. Widać jak kłamliwa propaganda jest skuteczna.

Dlatego ważne jest to, by już teraz popierać konkurencję walutową i tłumaczyć jej sens. Ważne jest by już dziś używać różnych walut i mieć w tym doświadczenie. Dlatego należy używać bitcoina i innych kryptowalut [7]. No i należy popierać libertarian.

 

Grzegorz GPS ŚwiderskiRozpraszanie aparatów przemocy <- poprzednia notka
następna notka -> Kto ma to dłuższe od Tuska?

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale