Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
112 obserwujących 1382 notki 1725872 odsłony
GPS, 27 kwietnia 2014 r.

Paleolibertarianie

My, paleolibertarianie [1], wywodzimy nasze wolnościowe zasady z naszej cywilizacji [2]. Nie tworzymy żadnej nowej ideologii - czerpiemy z naszych starych tradycji. Tym się różnimy od zwykłych libertarian. Wspólnie uznajemy za fundament polityczny dobrego społeczeństwa zasady samoposiadania i nieagresji [3], ale my, paleolibertarianie, nie traktujemy ich jako jakieś dogmaty czy aksjomaty. My je wywodzimy z chrześcijaństwa [4].
My, paleolibertarianie, jesteśmy konserwatystami [5] i narodowcami [6]. Szanujemy naszych przodków i cywilizację, którą stworzyli. Nie chcemy nic zmieniać, tylko chcemy przywrócić to co było. Nie chcemy budować nowego świata i tworzyć nowego człowieka. My wierzymy w to co stare i sprawdzone. Nie akceptujemy rewolucji - uznajemy ewolucję.
My, paleolibertarianie, najbardziej w naszych tradycjach cenimy polską Złotą Wolność. Ta nasza Aurea Libertas to wolność i społeczna i obyczajowa, i polityczna i indywidualna. Ta wolność to mobilność [7], to możność swobodnego przemieszczania się w przestrzeni - bez sztucznych biurokratycznych ograniczeń, bez obowiązku posiadania jakichś dokumentów, paszportów, praw jazdy, patentów żeglarskich czy licencji pilota. Tę złotą wolność mamy dzięki cywilizacji. Tę wolność tracimy wraz z jej upadkiem.
My, paleolibertarianie, jesteśmy wolnościowcami [8], którzy uważają, że najlepszym, wzorowym, idealnym państwem libertariańskim jest Watykan [9].
My, paleolibertarianie, sprzeciwiamy się obecnemu państwu [10], które zniewala Polskę. To jest państwo złe, obce, destrukcyjne, złodziejskie - to okupant, który niszczy nasze obyczaje i nasze zasady. Ten okupant narzuca nam bzdurne granice, cła, podatki, składki, idiotyczne prawa, głupie instytucje. Ten okupant burzy naszą cywilizację. To socjaldemokratyczne państwo jest do całkowitej likwidacji.
My, paleolibertarianie, popieramy wolny rynek [11] i swobodę gospodarczą. Popieramy kapitalizm i własność prywatną. Sprzeciwiamy się wszelkim ustawowym monopolom, w szczególności monopolowi walutowemu [12], który współcześnie jest wyjątkowo destrukcyjny. W każdej dziedzinie powinna być wolna konkurencja – i w edukacji, i w służbie zdrowia, i w ubezpieczeniach społecznych, i w systemie finansowym, i w kwestiach zapewnienia bezpieczeństwa.
My, paleolibertarianie, gloryfikujemy takie wartości jak tolerancja i pluralizm. Dlatego popieramy niepodległość [13] i autonomię wszelkich dobrowolnych ludzkich organizacji, a sprzeciwiamy się organizacjom przymusowym, takim jakimi są współczesne państwa. Dziś już bardzo dobitnie wiemy, że niewolnictwo jest nieopłacalne.
My, paleolibertarianie, uważamy, że sprawiedliwość to konieczność oddania każdemu tego co mu się należy. Dlatego uważamy, że przestępstwem może być tylko i wyłącznie czyn, w którym jest jakaś ofiara [14], a sprawiedliwość wymaga, by naprawiając ten czyn w pierwszej kolejności zadośćuczynić [15] poszkodowanym.
My, paleolibertarianie, jesteśmy zwolennikami kary śmierci [16], przeciwnikami aborcji [17] i eutanazji [18], popieramy tradycyjne małżeństwa [19] i często jesteśmy monarchistami [20].
My, paleolibertarianie, chcemy wolnej Polski. Jesteśmy patriotami [21]. Chcemy by Polska była wolna od wszelkich państw, które nam, wolnym ludziom, tylko narzucają swoje bzdurne prawa. Naszymi odwiecznymi, cywilizacyjnymi, tradycyjnymi i świętymi prawami są prawa do wolności osobistej, własności prywatnej i swobody gospodarczej. Będziemy dążyć do odzyskania tych praw, które utraciliśmy. Będziemy dążyć do rozpraszania aparatów przemocy [22]!
 
Grzegorz GPS Świderski


Standardy życia <- poprzednia notka
następna notka -> Bocian

Opublikowano: 27.04.2014 19:28.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Portallo  Objętość walca to można z niczego wyprowadzić. Trudniej stożka, ale też da...
  • E... objętość ostrosłupa jest łatwa. Ciekawsze jest to, że Archimedes wyprowadził...
  • Papież pocałował ofiarę pedofilii? Jak to możliwe? Przecież mógł tym wzmóc jego traumę!...

Tematy w dziale