1 obserwujący
17 notek
9739 odsłon
Czyste ręce Tomasza Grodzkiego i energetyka.

Czyste ręce Tomasza Grodzkiego i energetyka.

Za cenę pogorszenia bezpieczeństwa energetycznego części mieszkańców Polski udało się rządowi utrzymać wiarygodność naszej argumentacji ws bezwzględnej potrzeby wstrzymania importu surowców energetycznych, w tym przede wszystkim gazu ziemnego, z Rosji do UE. Wiarygodność argumentacji, która była faktycznie podważana przez Tomasza Grodzkiego.
Żarówka , czyli „oświaty kaganiec”. Część pierwsza.

Żarówka , czyli „oświaty kaganiec”. Część pierwsza.

Rzadko się zdarza, żeby tak nieświadoma swojego celu i tak amatorsko przygotowana kampania jaką niewątpliwie jest kampania „żarówkowa” bytu kryjącego się pierwotnie za kryptonimem „polskich elektrowni” , który ostatecznie okazał się emanacją Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie stała się zaczynem tak i ciekawych gorących dyskusji.
To jest wojna. Wojna gazowa.

To jest wojna. Wojna gazowa.

Poza rozwiązaniami dotyczącymi europejskiego rynku energii, które finalnie na stałe podzielą kraje EU na beneficjentów i pokonanych, rozwiązaniami w zakresie warunków rozwoju ciepłownictwa, które dokonają dodatkowej selekcji na biednych i bogatych, w krótszym okresie istotnym elementem teatru wojennego stanie się struktura europejskiego gazownictwa.
Sasin na bis.

Sasin na bis.

W notatce „Premier Sasin powiedział …” wskazywałem na wątpliwości co do sensowności i wykonalności projektu NABE i w tym kontekście potrzebę powołania powiązanej z administracją rządową jednostki analitycznej...