2 obserwujących
29 notek
13k odsłon

Energetyka w drodze do polexitu?

Czy otrzeźwienie eurokratów może nastąpić tylko w przypadku jeśli brak energii elektrycznej miałby skutkować rzeczywistym i śmiertelnym zagrożeniem dla życia mieszkańców jakiegoś unijnego kraju? Takim zagrożeniem jakie opisał Marc Elsber w swoim bestselerze „Blackout? A może takim jakie obecnie rzeczywiście zagraża mieszkańcom Ukrainy?

Historia o tym jak księgowi black-out w Polsce wywołać chcieli.

Nie może być tak, że jeden księgowy (a może więcej niż jeden) razem z analitykiem (wiem, wiem: większość z nich jest entuzjastami wolnego rynku w najczystszej postaci, chociaż taki rynek nigdzie w czystej formie nie istnieje) stwarzają w głowach Prezesów zamęt, przedstawiając rozwiązania bezalternatywne i prowokując sytuacje ekstremalne nie dla Was, nie dla Waszych firm, ale dla bezpieczeństwa krajowego.

NABE, albo nic !

Jest oczywiste, że ludzie często kierują się emocjami. Nie lekceważąc motywacji tego typu warto jednak, szukając przyczyn jakiegoś działania lub stanu rzeczy, zacząć od zidentyfikowania motywacji racjonalnych. Np. w sytuacji, gdy wojna...
Czyste ręce Tomasza Grodzkiego i energetyka.

Czyste ręce Tomasza Grodzkiego i energetyka.

Za cenę pogorszenia bezpieczeństwa energetycznego części mieszkańców Polski udało się rządowi utrzymać wiarygodność naszej argumentacji ws bezwzględnej potrzeby wstrzymania importu surowców energetycznych, w tym przede wszystkim gazu ziemnego, z Rosji do UE. Wiarygodność argumentacji, która była faktycznie podważana przez Tomasza Grodzkiego.
Żarówka , czyli „oświaty kaganiec”. Część pierwsza.

Żarówka , czyli „oświaty kaganiec”. Część pierwsza.

Rzadko się zdarza, żeby tak nieświadoma swojego celu i tak amatorsko przygotowana kampania jaką niewątpliwie jest kampania „żarówkowa” bytu kryjącego się pierwotnie za kryptonimem „polskich elektrowni” , który ostatecznie okazał się emanacją Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie stała się zaczynem tak i ciekawych gorących dyskusji.