Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1838 notek
2347k odsłon
  405   0

Mój alegoryczny stosunek do PiS-u

Mój stosunek do PiS-u wytłumaczę alegorycznie. Wyobraźmy sobie łąkę z pszczółkami i konikami polnymi, która jest strasznie obsrywana przez krowy, które depczą trawę i powodują, że na łące mamy pełno much żywiących się ich odchodami. Łąka to Polska, srające krowy to ustrój, łajno, to efekty tego ustroju, my to pszczółki i koniki polne, a muchy to rządzący układ. PiS to jedna z frakcji much, które się wzajemnie zwalczają - program PiS-u to zabijanie najgorszych ich zdaniem much, które należą do PO. Ale może to nie frakcja, ale szczerze chcą wybić wszystkie muchy.
A ja uważam, że się nie da, że trzeba pozbyć się krów i ich odchodów, a wtedy muchy same pozdychają. Może to, co uważam, to utopia, ale wybicie wszystkich much to jeszcze większa utopia! PiS nie wytępi układu niszczącego Polskę poprzez wymianę urzędników - nawet, jeśli to zrobią nie tylko w służbach specjalnych, ale i w Trybunale Konstytucyjnym.
Rządzący układ żeruje na Polsce dzięki parszywemu ustrojowi państwa, które Polskę opanowało. To ustrój jest zły, a nie ludzie. Kadrowa wymiana w służbach specjalnych, ministerstwach i urzędach państwowych nic nie pomoże, bo nadal pozostaną państwowe szkoły, państwowe szpitale, totalny ZUS, huty, kopalnie, elektrownie, publiczna telewizja i inne firmy w posiadaniu skarbu państwa. Nadal będziemy mieć centralne zarządzanie gospodarką jak za PRL-u. Nadal będzie obowiązywać obowiązek szkolny i ubezpieczeniowy. Wciąż będziemy mieć „darmową” służbę zdrowia i edukację, za którą zapłacimy wielokroć tego ile to kosztuje na wolnym rynku. Nadal będą koncesje, destrukcyjny system podatkowy, partyjny system wyborczy i miliony drobnych, bezpartyjnych, bezideowych urzędników darmozjadów, oraz miliony bzdurnych, biurokratycznych, szkodliwych przepisów.
Układ będzie się ciągle odradzał, bo ciągle będzie miał na czym żerować. Ciągle aktualne jest stare porównanie Korwina, że nie należy zmieniać świń przy żłobie, tylko należy zlikwidować żłób. PiS nie chce likwidować żłobu - chce wymienić świnie na ich zdaniem lepsze. Wymieni je, nowe świnie się ześwinią, a my będziemy ciągle na to płacić.
Precz z komuną!
Grzegorz GPS Świderski

Samoobrona <- poprzednia notka
następna notka -> Zmiany w konstytucji

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale