Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
107 obserwujących 1333 notki 1609896 odsłon
GPS, 4 stycznia 2016 r.

Rowerzyści i wegetarianie

Przypominam co w niedawnym wywiadzie dla zagranicznej prasy powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski:
„Chcemy tylko wyleczyć nasz kraj z kilku chorób, aby mógł ponownie wyzdrowieć. Poprzedni rząd realizował tam (w mediach) specyficzną koncepcję lewicowej polityki. Tak jakby świat musiał poruszać się według marksistowskiego wzorca tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i zwalczają wszelkie przejawy religii. To nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami.”
Bardzo mądra i przenikliwa wypowiedź! Trafił w sedno zwracając uwagę na to, że polska tradycja to tolerancja, pluralizm i różnorodność i dlatego my, Polacy, nie godzimy się na lewicowy monopol poprawności politycznej.
Poprzedni rząd opanował media i realizował w nich swoją jednostronną propagandę. Upolitycznione i stronnicze media zarażały Polaków jednolitą lewicową narracją. Radio, telewizja i gazety głównego nurtu za rządów PO i PSL manipulowały w sposób doskonalszy i bardziej wyrafinowany niż media za czasów PRL-u. Ale cel był taki sam - utrzymać monopol na informacje i indoktrynować naród.
To jest sprzeczne z naszymi polskimi wartościami. Nasza dawna tradycja z czasów sprzed mediów elektronicznych to był kraj wielonarodowy i tolerancyjny religijnie. Monopol jest nam obcy. Wolność słowa to u nas jedna z najważniejszych wartości.
PRL-owska propaganda kontynuowana do dziś przez PO i PSL to choroba, to ciało obce na pluralistycznej Polsce. Media mające największą oglądalność w Polsce za poprzednich rządów prowadziły zorkiestrowaną propagandę - to nie były, i nadal nie są, media obiektywne i informacyjne. To nie media, które informując pozwalają wyrobić sobie pogląd na jakąś sprawę - to media, które urabiają poglądy, które ktoś im nakazał urabiać.
Taki był sens wypowiedzi Waszczykowskiego. Rowerzyści i wegetarianie są tam tylko dla ozdoby. Zamiast: "w tym sęk" mógł powiedzieć: "tu leży pies pogrzebany"Równie dobrze mógłby powiedzieć: żeglarze i informatycy. Jako żeglarz i informatyk wcale bym się nie obraził, choć jesteśmy nastawieni proekologicznie i lubimy odnawialne źródła energii. Obraził się tylko ten, kto nie zrozumiał tej wypowiedzi. No i wszyscy ci, którzy poznali ją tylko z wyrywkowych, tendencyjnych relacji w mediach. Po tym jak media manipulują tą wypowiedzią najlepiej widać, że Waszczykowski ma rację.
Szkoda tylko, że nic się w Polsce nie zmieni. Bo teraz PiS przejmie media i będzie narzucał swoją jednostronną narrację. Nadal nie będzie naszego tradycyjnego pluralizmu i różnorodności. 
 
Grzegorz GPS Świderski

Konkurencja polityczna a banan <- poprzednia notka

Opublikowano: 04.01.2016 21:30.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @KOBIETA KULA  No to jest ta paranormalność czy nie ma jej?
  • No i co? Miałem rację! Wiedziałem!!!
  • Pamiętamy te piosenki z dzieciństwa, ale nie zauważamy kultowych, a one wciąć powstają,...

Tematy w dziale