Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1838 notek
2347k odsłon
  316   0

Obowiązki polskie

Roman Dmowski tak napisał: „Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.”
Więc przypominam, że polskie obowiązki to obowiązki wskrzeszenia dawnej potęgi gospodarczej i kulturowej naszego kraju, czyli wskrzeszenia wolnościowego, pluralistycznego, tolerancyjnego, wielonarodowego społeczeństwa cywilizacji łacińskiej składającego się z autonomicznych prowincji. Polska to nasz obowiązek - ale Polska to nie żadne państwo, ale kraj, obszar, kultura, cywilizacja, historia, tradycja. Państwo to wróg, który nasz kraj niszczy.
Od wielu lat obowiązkiem polskim jest przede wszystkim uwolnić Polskę od okupacji obcych cywilizacji, ideologii, państw i innych ciemiężycieli. Dziś takimi ciemiężycielem są III RP i UE, oraz ideologia socjaldemokratyczna przywleczona na sowieckich bagnetach i kontynuowana przez zachodnich hochsztaplerów.
Polak to narodowość wyższego piętra - obejmuje wiele grup etnicznych, takich jak Koroniarze, Litwini, Kaszubi, Żydzi, Serbowie, Rusini, Ślązacy, Łemkowie, Niemcy, Tatarzy, Ukraińcy, Szkoci, Biełorusini, Holendrzy i wiele innych. Wszystkie te grupy etniczne stanowią jeden naród polski, gdy odczuwają polskie obowiązki. Etniczność to niższy typ człowieka, cywilizacja to typ wyższy.
Cywilizacja, do której należy Polska, to cywilizacja z rozproszoną i hierarchiczną władzą polityczną, to cywilizacja własności prywatnej, oddolnych inicjatyw, to społeczność samoorganizująca się, samonaprawiająca, zdolna do pracy organicznej. Centralizm jest nam obcy. Nasza cywilizacja nie potrzebuje żadnej centralnej władzy i totalnego rządu. Nasza cywilizacja wymaga co najwyżej wybrania wspólnego przedstawiciela, którego wynajmiemy do reprezentowania nas na zewnątrz, ale takiego by szanował nasze prawa i swobody, i nie wtrącał się w nasze życie. Ten reprezentant to nie jest żadne sacrum, to nasz sługa.
Obowiązkiem polskim jest tworzenie wolnościowego społeczeństwa. Dziś tego nie mamy, bo władza wtrynia nam się szczegółowo w najdrobniejsze aspekty naszego życia, a więc jest to władza obca, okupacyjna. Dziś władza hoduje nas jak bydło. Obowiązkiem polskim jest ją obalić. Nie ten konkretny rząd, ale to idiotyczne prawo i konstytucję, które tworzą te zaborcze rządy.

 

Grzegorz GPS Świderski

To ja jestem inwigilowany <- poprzednia notka
następna notka -> Dzikie konie

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale