Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
108 obserwujących 1362 notki 1661407 odsłon
GPS, 9 sierpnia 2016 r.

Obywatel

Obywatel to człowiek, który jest świadomy politycznych aspektów rzeczywistości. Wie co to jest  władza, wie co to jest państwo, wie co to jest prawo i jak działa. Wie jak jego życie jest tym wszystkim uwarunkowane. I wie jak na to wpływać. I wie kiedy jego wpływ jest mały, ale rozumie co się szykuje i umie się do tego przygotować - nawet jeśli nie może tego zmienić. Obywatel czynnie uczestniczy w życiu politycznym.
By być wolnym trzeba być obywatelem. Swobody obywatelskie i wolności społeczne trzeba wywalczyć i trzeba je strzec. W pełni pojęcie obywatela wytworzyła nasza cywilizacja, a w szczególności dawna Rzeczpospolita - dziedzicząc to po antycznych poprzedniczkach. Rewolucyjna Francja to pojęcie próbowała zaadoptować, ale się jej nie udało.
Obywatel to wolny człowiek, to podmiot polityki, któremu władza państwowa służy. Obywatel to ktoś, kto posiada własność, w szczególności ziemię i nieruchomości, kto dysponuje majątkiem i swobodnie wymienia się nim z innymi obywatelami. Obywatel to ktoś głęboko wrośnięty w tradycje i zwyczaje w swojej okolicy. Obywatel podróżuje po świecie, ale jest zakorzeniony - ma ojczyznę. Obywatel potrafi sam siebie utrzymać, utrzymać swoją rodzinę, a i obcym w nieszczęściu pomoże. Obywatel zbuntuje się przeciw każdej próbie wyrwania się władzy z jego służby chcącej go zniewolić. Obywatel jest uzbrojony.
„Polska nie ma obywateli. Ma kosztownych, kapryśnych i krnąbrnych poddanych, wymagających jeść, wymagających pić, wymagających ciepłych barłogów i ... stójkowych dla ochrony spokojnego snu i trawienia.” - R. Wraga, 1936. To ocena Polski pozaborowej. Dzisiejsza postpeerelowska Polska jest podobna - co pisowski program 500+ bardzo dobitnie udowadnia. Dzisiejsi Polacy to przedmioty polityki - nawet ci rządzący. Nie ma obywateli, nie ma służby rządowej. Są tylko hieny żerujące na bezwolności hodowanego bydła.
Program 500+ służy temu, by Polaków w ciągu jednego pokolenia całkowicie zniewolić, tak, by nigdy nie stali się obywatelami. Długi zaciągnięte przez obecne władze na ten program będą musiały te biedne dzieci spłacać finansowym mocodawcom obecnych zarządców przez całe życie - nasze i swoje. Albo stąd uciekną.
Podobne socjalne eksperymenty robione na ludziach w USA od dawna dobitnie pokazują, że pomoc socjalna tworzy prymitywny plebs, tworzy bezwolnych niewolników, utrwala biedę - oddala od bycia obywatelem. Tu jest uzasadnienie: Wypowiedzieli wojnę biedzie i bieda wygrała.
Nie zbudujemy społeczeństwa obywatelskiego na socjalizmie. Nie uzyskacie wolności i dobrobytu stosując postawę roszczeniową. Ja rozumiem, że możecie się czuć bezradni - nic nie umiecie, nic nie rozumiecie, trzeba wam pomóc. Ale jeśli nie zauważycie, że pierwsza pomoc powinna polegać na likwidacji wszechogarniającego państwa zajmującego się każdym aspektem waszego życia, to się wam pomóc nie da. Jeśli nie zauważycie, że państwo by wam dać, musi wam odebrać, to się wam pomóc nie da. A jeśli to zauważycie, to będzie pierwszy krok do tego by się stać obywatelem. Chciałybyście być obywatelami dzieci?
 
Grzegorz GPS Świderski


Stu szpiegów  <- poprzednia notka

 

Opublikowano: 09.08.2016 10:20.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @generee  To skupmy się na tytułowym przykazaniu. Proszę najpierw o merytoryczną ocenę...
  • @Ja wiem "Kłamstwo to wprowadzanie w błąd, a nie głoszenie fałszu" Nie. Kłamstwo to...
  • @tichy  Wszystkie Twoje zarzuty poprawiłem i nadal wyszło to samo. A zatem to było głupie,...

Tematy w dziale