Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
155 obserwujących
1932 notki
2439k odsłon
  1495   0

Przekażmy sobie znak pokoju

W Polsce ruszyła bilbordowa propaganda służąca pojednaniu katolików ze zboczeńcami seksualnymi. Polega ona na wywieszaniu na bilbordach plakatu z napisem: „Przekażmy sobie znak pokoju” i obrazem dwóch dłoni splecionych w geście pojednania. Na jednej dłoni jest bransoletka symbolizująca zboczeńców, a na drugiej katolicki różaniec.
Niektórzy oburzają się na to, bo uważają, że nie może być pojednania z grzesznikami. Moim zdaniem nie mają racji. Zboczenie seksualne pederastów i lesbijek polega przecież na tym, że są oni niezdolni psychicznie do cudzołóstwa. Istotą ich zboczenia jest to, że nie czują naturalnego pociągu seksualnego do płci przeciwnej. To jest rodzaj upośledzenia, które uniemożliwia im łamanie szóstego przykazania.
Szóste przykazanie Dekalogu, bez używania języka archaicznego, ale po współczesnemu, brzmi: „Nie popełniaj zdrady małżeńskiej.”. Zdrada małżeńska to stosunek seksualny z inną kobietą niż żona, albo z innym mężczyzną niż mąż. To taki stosunek, który może doprowadzić do poczęcia dziecka poza małżeństwem. Zboczeńcy tego nie robią, bo są nienormalni. To, że nie mogą popełnić zdrady małżeńskiej jest zboczone. Nie jestem w stanie nic zrobić z mężczyzną, kozą, trupem czy własną ręką by zdradzić żonę. Żonę zdradzić mogę tylko i wyłącznie z inną kobietą. Moja żona nie jest mnie w stanie zdradzić z inną kobietą, bo nie poczną w ten sposób dziecka.
Szóste przykazanie dotyczy małżeństwa. Chroni małżeństwo. A małżeństwo to związek kobiety z mężczyzną. Tylko będąc w małżeństwie można zgrzeszyć przeciwko szóstemu przykazaniu. Zboczeńcy seksualni nie tworzą małżeństw, więc nie mogą złamać przykazania. Chyba, że stworzą małżeństwo wbrew swoim psychicznym oporom. Pederasta z lesbijką mogą stworzyć związek sakramentalny - i wtedy mogą dokonać zdrady. Ale to się rzadko zdarza, zazwyczaj unikają związków z płcią przeciwną. Ich zboczenie chroni ich przed grzechem.
Więc nie ma sensu jakieś specjalne jednanie się z kimś, kto jest tak upośledzony, że nie jest w stanie zgrzeszyć przeciwko szóstemu przykazaniu. Im trzeba współczuć, pomóc, wesprzeć, tak jak wszystkim kalekom, chorym czy upośledzonym. Jest wiele ułomności, które uniemożliwiają grzeszenie. Człowiek niezdolny fizycznie czy psychicznie do grzechu jest ułomny. W pełni normalny człowiek może popełnić wszystkie możliwe grzechy - i pełnię siły człowieczeństwa wykaże, gdy się od tego powstrzyma.

 

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Notki powiązane:
PS2. Bardzo dostępnie i krótko wyjaśnił istotę szóstego przykazania profesor teologii Michał Wojciechowski:
6. Nie cudzołóż. To brzmienie jest wyjątkowo archaiczne i co gorsza nieco śmieszne. Nie tylko dzieci go nie rozumieją. Dzisiejszemu językowi odpowiadałoby: Nie popełniaj zdrady małżeńskiej. Jest to przykład przybliżony, bo nie chwyta pewnych odcieni oryginału, ale wystarczająco trafny. Trudność polega na tym, że biblijnym sposobie mówienia chodzi zasadniczo o postępek niewiernej żony i jej kochanka. Obecnie rozumiemy to szerzej, dlatego że Nowy Testament przyjmuje wzajemność zobowiązań męża i żony. W samym Dekalogu do mężczyzn adresowane jest jeszcze przykazanie dziewiąte. Inne grzechy w sferze płciowej Pismo Święte wymienia osobno, nie są one w sensie ścisłym „cudzołóstwem”.

Szachy dla debili  <- poprzednia notka

Lubię to! Skomentuj72 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo