Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
110 obserwujących 1347 notek 1638529 odsłon
GPS, 29 października 2017 r.

Łażenie po galeriach

Ludzie w Polsce powszechnie spędzają wolny czas w niedzielę na łażeniu po galeriach handlowych i hipermarketach. I to jest złe, bo to występek przeciw trzeciemu przykazaniu. Ludzie źle spędzają czas. To szkodzi rodzinie i dzieciom. Dlatego należy tego zakazać. I takie próby zakazania tego zła podejmuje PiS po naszczuciu przez Solidarność. W tym celu posłowie wprowadzą zakaz pracy w dużych sklepach spożywczych co drugą niedzielę. Myślą, że dzięki temu ludzie już nie będą bezmyślnie łazić pod dachem, będą łazić w deszczu, co dużo lepiej służy spójności rodzinnej.
No ale to głupie jest! Co w tym nieprawidłowym sposobie świętowania zmieni to, że policja spałuje akurat kasjerki w dużym sklepie spożywczym? Dlaczego akurat ten jeden sklep ma płacić mandat, a nie wszystkie? Jeśli już należy zastosować rozwiązania siłowe, totalitarane, to należy spałować wszystkich sprzedawców, którzy kuszą ludzi do bezsensownego łażenia – i w małym sklepie spożywczym, i w empiku, i w sklepie z butami czy ubraniami, i w ZOO, i w kinie, i w filharmonii. Jeśli choć jedna budka z lodami zostanie, to ludzie będą do niej łazić na lody. A nawet jeśli i lodziarza się skutecznie spałuje, to ludzie będą łazić by wystawy oglądać. Trzeba by więc i ludzi pałować, gdy bez sensu łażą.
W ogóle należałoby ustanowić w mieście strefy zakazane i pałować ludzi jak po nich łażą. Albo godziny policyjne wprowadzić, by wieczorem w ogóle nigdzie nie łazili. Zamknięcie tylko wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych nie przeszkodzi w łażeniu. Szczególnie, gdy te sklepy staną się stacjami benzynowymi i będą nadal otwarte. A może łażenie po stacjach benzynowych jest dobre dla rodziny i właśnie o to chodzi posłom PiS i władzom Solidarności?
Więc apeluję: nie łaźmy po galeriach, łaźmy po stacjach benzynowych. Dla dobra rodziny! By nie grzeszyć przeciw trzeciemu przykazaniu. Może jeśli wszyscy powszechnie zmienimy zwyczaje i zaczniemy łazić po stacjach benzynowych, to PiS zrezygnuje z mandatów i pałowania?
Jest właśnie niedziela. Zaraz pójdę z rodziną na stację benzynową by pooglądać co tam mają na półkach, bo tak siedząc w domu łamię chyba trzecie przykazanie. Fajnie będzie gdy stacje benzynowe rozbudują swoją powierzchnię i zwiększą swoją ofertę handlową. Wolny handel będzie tylko na stacjach, tak jak za PRL-u był wolny w dziedzinie pietruszki i porów. Ja mieszkam w Warszawie i mam blisko do stacji, więc ten nowy pisowski PRL nie jest dla mnie problemem. Ale i ludzie na wsi najczęściej mają bliżej do stacji niż do hipermarketu, więc to rozbudowanie oferty stacji benzynowych odczują na pewno jako dobrą zmianę.
Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Mieszanka cywilizacyjna <- poprzednia notka
następna notka -> Zniżki dla pederastów

Tagi: gps65, PiS, Solidarność, totalitaryzm, socjalizm, komuna, handel w niedzielę

Opublikowano: 29.10.2017 14:56. Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 12:39.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Jabłuszko "...Moi rodzice się poświęcali abym zdobyła to co mam. Ja nie mogę dzisiaj  ich...
  • Bardzo ciekawe i słuszne rozważania. W ramach uzupełnienia dorzucam...
  • @Krzysztof syn Jana "Bardzo dobry, taki niosący sporo treści, przykład konsekwencji" Tak. Oba...

Tematy w dziale