Blog
Głos w dyskusji
Grzegorz Lepianka
Grzegorz Lepianka grzegorz.lepianka(at)interia.pl
5 obserwujących 73 notki 33737 odsłon
Grzegorz Lepianka, 12 listopada 2011 r.

Kompromitacja policji i warszawskiego ratusza

Na Marszu Niepodległości nie byłem, natomiast za pośrednictwem telewizji i internetu w wolnych chwilach śledziłem na bieżąco informacje, komentarze, relacje naocznych świadków wydarzeń i uczestników Marszu Niepodległości, Kolorowej Niepodległej jak i bezstronnych obserwatorów.

Nie tak powinna wyglądać w Święto Niepodległości stolica. Wyobrażam sobie, że oficjalne uroczystości jak zwykle patetyczne, podniosłe przemówienia przywódców są uzupełnione pokojowymi paradami, rodzinnymi piknikami, wystawami a ulice są pełne ludzi, którzy w patriotycznym nastroju chcą cieszyć się tak ważnym dla narodowej dumy Świętem Niepodległości.

Zamiast tego mamy burdy z udziałem chuliganów i pospolitych przestępców. Zresztą nie tylko z Polski ale również z Niemiec i innych państw europejskich.

Dlaczego do tego doszło?

Moim zdaniem winna jest policja i władze stolicy, które nie wywiązały się w sposób właściwy ze swojej roli. Zapewnienia bezpieczeństwa i porządku. Co więcej z relacji, które można przeczytać w internecie. Policja prowokowała i blokowała dostęp na plac Konstytucji dla osób, które chciały wziąć udział w tym wydarzeniu. Zadziwiające są również informacje o tym, że policja od samego początku próbowała narzucić organizatorom i przekonać władze miasta do tego, aby ci rozwiązali legalny, propaństwowy i patriotyczny przemarsz ulicami miasta. Na końcu tak zresztą się stało. Uczestnicy Marszu zostali przegonieni z placu na Rozdrożu zanim mogli wysłuchać przemówień członków Komitetu Honorowego, w którym byli profesorowie, kombatanci i parlamentarzyści.

Rozumie, że zapanowanie nad kilkudziesięciotysięcznym tłumem nie jest łatwe. Ale wygląda na to, że policja absolutnie nie wywiązała się ze swojej roli. Aż strach pomyśleć co będzie się działo podczas Euro 2012 gdy do Polski przyjadą "profesjonalni" zadymiarze z całej Europy. Nie tylko to jest zresztą problemem. Niektórych przedstawicieli władzy ewidentnie poniosło. Pisze o tym Wiktor Świetlik na Salonie24.pl

Film:  http://vod.gazetapolska.pl/678-lewica-i-policja-bije-ludzi

 (Czy to jest policjant?)

Zupełnie niezrozumiała jest również decyzja władz miasta, która wydała pozwolenie organizacjom lewicowym na tzw. wiec Kolorowa Niepodległa, która w istocie miała na celu zablokowanie Marszu Niepodległości. Dlaczego pozwala się na takie sytuacja, że legalny, patriotyczny przemarsz ulicami miasta może zostać zablokowany przez bandę lewicowych ekstremistów, którzy jak można zobaczyć na zdjęciu wcale nie wyglądają aby mieli pokojowe zamiary…


  (Pokojowo nastawiona lewicująca młodzież?) 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @entefuhrer 1,5 proc. poparcia to jak dla partii planktonowej dobry wynik. Ciekawi mnie jak...
  • @domis86 PiS nie jest czystym socjalizmem. Nawet wcale nie jest socjalizmem :))
  • @Jerzy789 To raczej wątpliwe aby PL odbierała głosy PiSowi. Prędzej będą odbierać...

Tematy w dziale