Marcin Gugulski Marcin Gugulski
379
BLOG

Trójkąt bermudzko-weimarsko-wyszehradzki

Marcin Gugulski Marcin Gugulski Polityka Obserwuj notkę 3

 

30 III 2012: Prezydent Węgier Pal Schmitt, pozbawiony tytułu doktorskiego za plagiat dysertacji doktorskiej, oświadczył w publicznej telewizji, że nie zamierza podać się do dymisji.

[p.s. 2 IV 2012: Prezydent Węgier Pal Schmitt podał się do dymisji.]

22 XII 2011: Prezydent Niemiec Christian Wulff oświadczył, że nie poda się do dymisji z powodu zarzutów stawianych mu w związku z jego „prywatnym kredytem” oraz „przyjacielskimi stosunkami z zamożnymi przedsiębiorcami”.

[17 II 2012: Prezydent Niemiec Christian Wulff podał się do dymisji. To konsekwencja wniosku hanowerskiej prokuratury o uchylenie jego immunitetu w związku z podejrzeniem o przyjmowanie korzyści majątkowych w czasie, gdy był premierem landu Dolna Saksonia.]

8 XII 2011: Czeski minister kultury Jirzi Besser podał się do dymisji po ujawnieniu przez media, że w swoim oświadczeniu majątkowym zataił dom na Florydzie i udziały w firmie skazanego za korupcję przedsiębiorcy.

9 XI 2011: Czeski minister przemysłu Martin Kocourek podał się do dymisji po ujawnieniu przez media wielomilionowych transakcji giełdowych, dokonanych przez jego matkę. Minister nie potrafi wyjaśnić, skąd w marcu 2008 roku wzięła ona 16 mln koron (2,75 mln zł) na zakup papierów wartościowych, które po trzech miesiącach sprzedała.

 

Rok wcześniej:

31 I 2011: przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i polski akredytowany przy MAK w trakcie badania przez Rosjan wypadku Tu-154M w Smoleńsku płk w st. spocz. Edmund Klich oświadczył, że nie poda się do dymisji i nie spodziewa się odwołania: „jak ja bym się podał do dymisji, to po prostu przyznałbym rację oponentom”.

[9 II 2012: uwzględniając wniosek całej Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, minister transportu odwołał Edmunda Klicha z szefostwa i członkostwa w tej komisji.]

20 I 2011: minister obrony narodowej (i poseł PO) Bogdan Klich (obecnie senator PO) oświadczył że nie zamierza podać się do dymisji mimo krytycznych ocen działań MON w sprawie katastrofy smoleńskiej, bo „pracę trzeba wykonać do końca”, a „ataki PiS-u na rząd” w związku z wypadkiem Tu-154M są czymś „niesamowitym”.

[17 XI 2011: w nowym rządzie ministrem obrony narodowej został Tomasz Siemoniak.]

14 X 2010: Szef Biura Ochrony Rządu gen. Marian Janicki oświadczył, że nie boi się odwołania i nie poda się do dymisji mimo krytyki działań BOR w związku z ostatnim lotem Tu-154M do Smoleńska: „Nie boję się. Nie mam sobie nic do zarzucenia.”

[9 II 2012: W związku z zarzutami prokuratury dotyczącymi niedopełnienia obowiązków podczas wizyt premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 r. oraz poświadczenia nieprawdy w dokumencie, zastępca Szefa BOR gen. Paweł Bielawny został zdymisjonowany i zawieszony w wykonywaniu czynności służbowych.]

 

Dwa lata wcześniej:

3 X 2009: minister sportu i turystyki, poseł i skarbnik PO Mirosław Drzewiecki oświadczył, że o operacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dzięki której wykryto nieprawidłowości w pracach nad projektem ustawy o grach losowych dowiedział się z gazet.

[5 X 2009: minister Mirosław Drzewiecki podał się do dymisji w związku z nieprawidłowościami w pracach nad projektem ustawy o grach i zakładach wzajemnych.]

[8 listopada 2011: prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych b. ministra Mirosława Drzewieckiego. CBA ustaliło m.in., że nie wykazał on w swoich oświadczeniach majątkowych m.in. pieniędzy zdeponowanych w USA oraz faktu posiadania domu na Florydzie.]

Jeszcze czasem coś piszę lub liczę, ale już nie tu.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Polityka