46 obserwujących
117 notek
286k odsłon
1951 odsłon

KTO KOMU PŁACI I ZA CO?

Wykop Skomentuj11

Podobno rząd opłaca internautów, którzy na różnych forach dodają te same komentarze, żeby poprawić społeczne postrzeganie zmian w systemie emerytalnym.

www.natemat.pl/70613,rzad-oplaca-komentatorow-chwalacych-reforme-ofe-prawnik-pyta-kancelaria-premiera-milczy

Rząd jest na tyle głupi, że niczego nie można wykluczyć.

Mnie rząd nie opłaca. OFE zresztą też nie. Ale jakby Pan Piotr Waglowski, który wystąpił z pytaniem o to do rządu, chciał zachować równowagę, to mógłby się jeszcze spytać jakie wynagrodzenia osobom piszącym o OFE płaciły:

1) OFE,

2) PTE

3) Akcjonariusze PTE,

4) Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych,

5) Bank Światowy, który wspierał utworzenie OFE i sfinansował koncepcję ich powstania;

6) Uczelnie i instytuty badawcze realizujące granty finansowane przez podmioty, o których mowa w punktach 1, 2, 3, 4 i 5;

7) Kancelarie adwokackich i firmy PR obsługujące podmioty, o których mowa w punktach 1, 2, 3, 4, 5 i 6.

I jeszcze warto może spytać ile na reklamę w mediach, prześcigających się dziś w obronie OFE, w ciągu minionych 15 lat wydały podmioty, o których mowa w punktach 1, 2, 3, 4 i 5.

Ale może skoro w OFE są „nasze” pieniądze, to my sami płacimy za ich obronę przed ZUS-em? Żeby nie zabrał nam pieniędzy, które już nam zabrał?

Ja w ZUS otrzymywałem wynagrodzenie w wysokości średniej pensji krajowej. Nie korzystałem ze służbowego samochodu z kierowcą, telefonu komórkowego ani z laptopa. Więcej (ale widocznie za mało) zarobiłem od banków, będących akcjonariuszami PTE.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale