46 obserwujących
117 notek
286k odsłon
1659 odsłon

I KTO TU RZĄDZI?

Wykop Skomentuj8

Czy OFE mogą już odwołać wicepremiera? Jeszcze nie wiadomo, ale mogą mocno przestraszyć w celu wymuszenia korzystnych dla siebie rozwiązań.
Na Portalu 300polityka.pl pojawił się niedawno wpis Pana Łukasza Mężyka – byłego asystenta Pana Profesora Leszka Balcerowicza – pt. „Strategiczna rekonstrukcja musi objąć Jacka Rostowskiego”

www.300polityka.pl/news/2013/07/17/prawdziwa-rekonstrukcja-musi-objac-jacka-rostowskiego-mogloby-to-oznaczac-wielki-powrot-janusza-lewandowskiego/

Kilka dni później Ryszard Petru, tez były asystent Pana Profesora Leszka Balcerowicza, na Twitterze wrzucił link do wpisu Pana Mężyka z komentarzem: „pomysł wymiany Rostowskiego na Lewandowskiego to rzeczywiście najprostsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie”.

Po kolejnych kilku dniach na Onecie pojawiła się informacja, że „Tusk rozważa dymisję Rostowskiego”.

„Gdyby Tusk miał dla Rostowskiego dobrego następcę – dymisja byłaby przesądzona”. Takie słowa miał usłyszeć Pan Konrad Piasecki z RMF FM od „jednego z bliskich premierowi polityków Platformy”.

www.wiadomosci.onet.pl/kraj/czarne-chmury-nad-rostowskim-tusk-rozwaza-jego-dymisje/jf8x8

Potem rzecznik Pana Wicepremiera Piechocińskiego – to znaczy chciałem powiedzieć rzecznik PSL – Pan Krzysztof Kosiński stwierdził, że „jeżeli minister finansów zostałby zdymisjonowany, to nikt w PSL nie płakałby po nim”.

www.wyborcza.pl/1,75478,14418674,Rzecznik_PSL__Nie_bedziemy_plakac_po_Rostowskim.html

Płakał nie będzie też Pan Andrzej Arendarski – Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, broniącej OFE jak onegdaj Jaruzelski bronił socjalizmu:

www.se.pl/wydarzenia/opinie/andrzej-arendarski-prezes-krajowej-izby-gospodarczej-bez-paczu-po-rostowskim_347493.html

Ja dworuję sobie z Najlepszego Ministra Finansów Europy Wschodzącej (wcześniej Prawie Najlepszego Ministra Finansów w Europie, a jeszcze wcześniej Najlepszego Ministra Finansów w Europie) od 2008 roku, gdy najpierw oświadczył, że polski system podatkowy jest całkiem niezły więc nie trzeba go zmieniać, a potem gdy stwierdził, że rząd nie zajmuje się teoriami zmarłych ekonomistów.

Ale ci wszyscy, którzy dziś po Najlepszym Ministrze Finansów Europy Wschodzącej płakać nie będą, do niedawna bronili go jak…Jaruzelski socjalizmu.

Ale chyba wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu. Eksperci Europejskiego Kongresu Finansowego przyjęli rekomendacje dotyczące reformy kapitałowego systemu ubezpieczeń społecznych. Spór w rodzinie zwolenników OFE, którzy przez jakiś czas znaleźli się w konflikcie, zmierza ku rozwiązaniu.

www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/finanse-publiczne/reforma-systemu-emerytalnego-powinna-byc-bezpieczna-dla-finansow-panstwa/?k=debata

Eksperci Europejskiego Kongresu Finansowego organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową – Gdańską Akademię Bankową zalecili:

Podjęcie działań zmierzających do zaliczenia OFE do sektora finansów publicznych co najmniej w części obligacyjnej portfela funduszy emerytalnych. Rozwiązaniem problemu z deficytem finansów publicznych oraz długiem publicznym mogłoby być zaliczenie OFE do sektora finansów publicznych. Dzięki temu instrumenty długu publicznego znajdujące się w portfelach OFE nie byłyby ukazywane w statystykach długu publicznego.

Wyodrębnienie subfunduszu obligacji skarbowych z aktywów OFE.

Przekazanie własności aktywów subfunduszu obligacyjnego z OFE do ZUS oraz pozostawienie w gestii OFE/PTE zarządzania tymi aktywami.

Najlepszemu Ministrowi Finansów Europy Wschodzącej natychmiast zmniejszy się dług w Excelu i nadal będzie mógł piastować swoje stanowisko i cieszyć się wielkim zaufaniem Europejskiego Kongresu Finansowego. 

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale