46 obserwujących
117 notek
287k odsłon
  1809   0

PODNIECAJĄCA WŁADZA

Jest taki stary dowcip o tym jak Pan Bóg przywołał Adama powiedział, że ma dla niego dwie wiadomości. Jedną dobrą, druga złą.

Dobra jest taka, że wyposażyłem cię w dwa cudowne organy. Jeden masz między uszami i on się nazywa mózg. Drugi masz między nogami i nazwij go sobie jak chcesz. Zła jest taka, że dałem ci tylko tyle krwi, że w tym samym czasie możesz używać albo jednego, albo drugiego.

Pointy do tego są dwie. Jedna seksistowska, druga polityczna. Pierwsza stosowana, gdy kobiety narzekają na głupotę facetów. Z powodu swej urody nie mają okazji zaobserwować męskiej inteligencji. Druga stosowana wobec polityków płci męskiej. To władza tak ich podnieca, że nie można zaobserwować ich inteligencji.

Teraz dali temu wyraz koledzy adwokaci. Zbliżają się wybory samorządowe, więc chyba z chęci utrzymania władzy niektórzy postanowili, wzorem Pana Premiera Tuska, zapewnić swoim wyborcom „ciepłą wodę w kranie”. Naczelna Rada Adwokacka przygotowuje projekt ustawy nakładającej podatek na przedsiębiorców na wynagrodzenia dla adwokatów! Na razie tylko w sprawach z urzędu, ale kto wie, co komu jeszcze do głowy przyjdzie.

Nie wiadomo jeszcze, czy sami adwokaci zostaną uznani za przedsiębiorców i też będą płacić ten podatek, czy zostaną z niego zwolnieni jako wykonujący „misję”.

To nie żart. Mało tego! Można usłyszeć na korytarzach sądowych, że to dobry pomysł jest! Obciach jak cholera. Jak mi o tym powiedział jeden z klientów nie chciałem na początku uwierzyć, a potem nie wiedziałem gdzie się ze wstydy schować. Więc na wszelki wypadek przypomnę tylko, że udział w tym samorządzie jest obowiązkowy i nie można się z niego wpisać. A władze są, jakie są – bez względu na to czy samorządowe, czy rządowe. Bo władza tak podnieca. 

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale