7 obserwujących
52 notki
135k odsłon
627 odsłon

Dlaczego Komorowski jest najlepszym prezydentem na świecie?

Wykop Skomentuj1

 Dlaczego Komorowski jest wspaniały - zastanawiają się mądre głowy w telewizji i prasie nie od dziś. Sobota TVN: Komorowski jest największym atutem PO mówi jeden z ekspertów politycznych. Dodaje, że nikomu tak jak jemu nie ufają Polacy. I że Kaczyńskiemu nie przestali ufać Polacy szybko.

I następuje litania, jak dobry, jak miły, jak fajny, jak mocny, jak bardzo stawia się Tuskowi, i nie unika wcale skojarzeń z PO, mimo że chce być prezydentem wszystkich Polaków. Oczywiście chodzi o światłych Polaków, tych z PO. Prezydent pokazywany z Angelą Merkel jak spacerują po plaży, prezydent ściskający rękę Obamy, prezydent w wywyższeniu, prezydent elokwentny. Istny mąż stanu. 

To nowy obraz prezydenta. Specjał na wybory. I nagle prezydent dostaje prezent: film dokumentalny o roku swojej prezydentury. Czy co roku będziemy zmuszeni do oglądania takiej propagandy?  Może dlatego PO nie chciała bilbordów i spotów, po co im, skoro mogą mieć wiele więcej za darmo. Prezydent to najlepsza twarz POlska. I za friko. Państwowe pieniądze słusznie wydane na promocję wyborczą PO w ramach budżetu prezydenckiego. Jak nie prezydencja to prezydent lub zastęp urzędników, na coś kasa publiczna musi iść, w końcu nie na darmo podwyższano VAT.

W komentarzach w TVN już brak słowa o wtopach i wpadkach. Teraz jest dżentelmen i silna ręka, teraz jest prezydent międzynarodowy, chodź po angielski ni w ząb. Jest wielki prezydent wielkiej prezydencji. Osiągnięcia największe? To połączenie wszystkich Polakow, zgoda buduje. To zrobił nasz prezydent. A czego nie zrobił? Tego dowiemy się ze strony prezydent.pl, gdzie Prezydent Komorowski odpowiada na pytanie internautki: Dlaczego nie zawetował podwyżki VATu. Wiecie czemu? Bo "on by chciał, on jest przeciw podatkom wyższym", on by bardzo, bardzo chciał, naprawdę, ale nie mógł tego zrobić (choć ma konstytucyjne prawo, dane nam przez nas wyborców, którzy wyższego VATu też nie chcemy bardzo). Nie mógł zrobić? Dlaczego? "Bo decydowanie o gospodarce to domena rządu" mówi Prezydent. I on się nie chce wcinać. Aha, a kto stoi na czele rządu? Kolega Tusk.

I wszystko jasne. Prezydent nasz jak chce to się umie postawić, w każdej sprawie. Która nie jest domeną rządu, oczywiście.

Największa zaleta Komorowskiego? Że nie jest Kaczyńskim.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale