Niepoprawny jak zawsze
"Gdy wszyscy mają już pewność, że coś jest niemożliwe do wykonania, zawsze przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i po prostu to robi". / Albert Einstein /
6 obserwujących
55 notek
12k odsłon
  196   3

GRZEGORZ BRAUN. GROTESKA, CZY PARODIA GROTESKI?

image


Wskoczył mi filmik z konferencji prasowej Konfederacji z dnia 22.09.21, na której kandydat na „naczelnego kata Rzeczypospolitej” Grzegorz Braun, ciągnie dalej swoje hasło „będziesz wisiał” i otoczony nie mniej w tej sytuacji groteskowymi postaciami, istne panoptikum, z całą powagą i przekonaniem, w otoczeniu „marsjańskich” min, zaprezentował program Konfederacji o nazwie „Norymberga 2.0”

Znaczy się trzeba obalić rząd, to nic nowego, później przeprowadzić proces pokazowy tzw. „Norymbergę 2.0” i skazać za „ludobójstwo” poszczególnych członków aktualnego rządu.

Program jak program, każda partia ma swój, Konfederacja akurat taki, dziwności w naszym Sejmie to nic nowego, ot mamy takie męskie wydanie Klaudii Jahiry czy Sylwii Spurek z PE. No nie da się odejść od myśli, że Grzegorz Braun, swoim gwałtownym zachowaniu i postulatach gra w tej samej lidze osobliwości. Ale niech tam….

Lecz co mnie jak zwykle zaciekawiło to sprawa, że Konfederacja ma na dziś 7- 8 procent szans wyborczych i nie zanosi się , że będzie sama rządzić. To, że musi się z kimś porozumieć , to oczywiste. I po obaleniu wspólnie tego rządu, i po powieszeniu wymienionych z nazwiska polityków PiSu, / najpierw Norymberga 2.0 ,której projektowi z poświęcił ponad 30 minut / musi powstać nowa rzeczywistość w której Konfederacja będzie współrządzić a Polska będzie opływała w dostatki :). To mając tak mało procentów, z kim chcą obalać ten rząd i z kim mają zaplanowaną późniejszą koalicję ? A wybór jest jaki jest. Skromny. To Koalicja Obywatelska z przewielebnym katolikiem Tuskiem na czele, PSL, SLD ew. Hołownia. Wybór dość ograniczony, więc przedstawić łatwo, żadna tam filozofia. Marsjan pomijamy. Tego energiczny Grzegorz nie podał, a obywatele zapewne woleli by wiedzieć.

No i czy tych skazanych i powieszonych Braun chce pochować we wspólnej mogile, a jeśli to gdzie, na Powązkach czy gdzie pod płotem, bezimiennie, to też ważne, pewno potencjalni wisielcy woleli by też wiedzieć, według Brauna ich marny koniec jest pewny. Tylko ciągle nie wiemy, z kim planowana jest ta spółka, by obalić ten rząd i posadowić swój, by w Polsce „było lepiej”, z jakimi partiami. Ale to jest owiane jakby zasłoną tajemnicy. Nie chce się Grzegorz Braun i ferajna pochwalić.https://niepoprawni.pl/blog/janksero/grzegorz-braun-groteska-czy-parodia-groteski

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale