Niepoprawny jak zawsze
"Gdy wszyscy mają już pewność, że coś jest niemożliwe do wykonania, zawsze przychodzi ktoś, kto o tym nie wie i po prostu to robi". / Albert Einstein /
5 obserwujących
54 notki
12k odsłon
  183   5

Trzech kumpli:Tusk,Merkel i Putin

Donald Tusk jest ''sługą narodu''. Pytanie tylko, którego? Bo z pewnością nie polskiego.

Rzecz o filmie Marcina Tulickiego pt. Nasz człowiek w Warszawie, ostro rozprawiającym się z serwilistyczną polityką Donalda Tuska wobec Kremla. Tytuł produkcji jest nawiązaniem do cytatu z rosyjskich mediów. Na takie schlebianie polityk nie mógł pozostać obojętnym i dodał: Putin, nasz człowiek na Kremlu.

Chcemy dialogu z Rosją. Taką, jaką ona jest.

Nasz człowiek w Warszawie to wstrząsający dokument, otwiera go rosyjska napaść na niepodległą Ukrainę. Omówiono początki prezydentury Putina, ludobójstwo w Czeczenii, eliminowanie niewygodnych. Reżyser zadbał o szczegóły: pokazał bierność i przyzwolenie Zachodu na zbrodniczą działalność kremlowskiego satrapy, lukratywne biznesy i powiązania.

Warszawa klęka przed Moskwą.

Donald Tusk w zasadzie nigdy nie krył się z sympatią wobec przywódcy Federacji Rosyjskiej, często dawał temu wyraz. Gra Smoleńskiem, przyzwolenie na lżenie rodzin upominających się o prawdę. Nawoływanie do przemocy w mediach mu sprzyjających. Lekceważenie wizyty Lecha Kaczyńskiego, która jak pokazała przyszłość- miała kapitalne znaczenie. A może i przesądziła o wszystkim, to co później nastąpiło. Były premier robił co mógł, aby ocieplić wizerunek rzeźnika Ukrainy, dążył też uzależnienia Polski od rosyjskich surowców. Jego działalność przyniosła opłakane skutki.

Kontynuatorem polityki resetu był również Bronisław Komorowski, o czym nadmienia Marcin Tulicki. Lokator Belwederu puszczał oko w stronę Miedwiediewa w rubasznym tonie zachęcając do biesiady, bo będzie wódka. Podobnie jak umizgi Tomasza Lisa w stronę byłego, rosyjskiego prezydenta. Ta skala fraternizowania się musi oburzać i rodzić wiele ważnych pytań.

Konkludując, zaryzykuję stwierdzenie, że Donald Tusk jest ''sługą narodu''. Pytanie tylko, którego? Bo z pewnością nie polskiego.

Film wzbudził emocje po stronie lewicowo-liberalnej, ''chłopcy-michnikowcy" sprzyjający byłemu premierowi już zwarli szyki. Chór oburzonych chyba jednak nie obejrzał materiału w całości, bo wysuwają tezy, które nigdy tam nie padły.


https://niepoprawni.pl/blog/lady-makbet34/trzech-kumpli-tusk-merkel-i-putin

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale