Jozef- Londyn Jozef- Londyn
68
BLOG

Bohaterowie Ukrainy

Jozef- Londyn Jozef- Londyn Polityka Obserwuj notkę 2
Oficjalnie Bohaterowie Ukrainy i nie tylko Ukrainy ale i całego Wolnego Świata

Oficjalnie Bohaterowie Ukrainy i nie tylko Ukrainy ale i całego Wolnego Świata


image


Pięciu obrońców „Azovstal” otrzymało ordery „Złotej Gwiazdy”
image

Pięciu obrońców „Azowstalu”, niedawno zwolnionych z niewoli rosyjskiej, otrzymało tytuł Bohatera Ukrainy, szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak wręczył im ordery „Złotej Gwiazdy”

Najwyższe odznaczenie państwowe otrzymali :

dowódca wydzielonej jednostki specjalnego przeznaczenia Gwardii Narodowej „Azow” Denys Prokopenko

jego zastępca Światosław Palamar

p.o. w. dowódca 36. oddzielnej brygady piechoty morskiej Serhij Wołyński

starszy oficer „Azowa” Oleg Chomenko

dowódca 12. brygady NGU Denys Szlega


image

Dowódca pułku „Azow” Denys Prokopenko „Radis” (z lewej) podczas wręczania mu orderu „Złota Gwiazda”. W imieniu prezydenta nagrodę wręczył szef jego biura Andrij Yermak (z prawej).


Podczas rozmowy wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował ukraińskim wojskowym za wykonanie ważnej misji bojowej w obronie Mariupola.

„Wszyscy jesteśmy z Was dumni. I bardzo się cieszę, że jesteście krewnymi i bardzo się cieszę, że mamy was. Nie jesteście tylko bohaterami, jesteście żyjącymi bohaterami, a to jest bardzo ważne. Dziękuję każdemu z was. I zrobimy wszystko, aby zabrać waszych braci, którzy są teraz w niewoli. Jestem dumny, że mieszkamy w tym samym kraju, walczymy razem i na pewno wygramy. Chwała Ukrainie!" - powiedział.


                     image


Z kolei Światosław Palamar po wręczeniu nagrody powiedział, że jest dumny z bycia Ukraińcem.

„Są tu ludzie, którzy wiedzą, czym są rosyjskie tortury i rosyjska niewola. To jest nagroda dla naszych żołnierzy, nagroda dla naszego narodu ukraińskiego. Jestem bardzo dumny, że jestem Ukraińcem” – powiedział Światosław Palamarimage


3 października obrońcy „Azovstalu”, przebywający w Turcji, spotkali się ze swoimi bliskimi, którzy przybyli do Stambułu. Szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak i żona Prezydenta Olena Zeleńska spotkali się także z ukraińskim bohaterami.

W nocy 22 września Światosław Palamar dowiedział się o wymianie jeńców między Ukrainą a sowiecka dzicza . Na Ukraine wróciło z sowieckiej niewoli 215 żołnierzy, w tym 108 żołnierzy pułku „Azow”. Kijów przekazał Moskwie ojca chrzestnego putina wiktora medwedczuka i łącznie 55 jeńców rosyjskich.

Jak poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, pięciu dowódców pułku azowskiego uwolnionych z niewoli rosyjskiej będzie pod opieką prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana do końca wojny.

Według SBU od początku bandyckiej sowieckiej inwazji na na pełną skalę powróciło 802 więźniów


Chwała Ukrainie
Dziadek 6 -ga wnuczat

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka