Ostra Publicystyka
O tym co w dzieje w Polsce i na świecie z grubej rury.Mówię prawdę bez cenzury.
1 obserwujący
51 notek
36k odsłon
72 odsłony

Podsumowanie roku 2019 i jaki będzie rok 2020?

Wykop Skomentuj

Witam.

    Wstęp

    Dziś chciałbym napisać, jak oceniam ten miniony nie dawno rok i jaką widzę przyszłość dla Polski i Polaków.

    Nie będę ukrywał, iż ten rok był po prostu w mojej ocenie słaby. Po prostu rok 2019 był kontynuacją poprzedniego.

    Począwszy od zabójstwa Pana Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przez chorego psychicznie człowieka, którego prawdopodobnie poddano „terapii” elektrowstrząsowej (przypuszczam, tak na marginesie), poprzez nieudolność obecnego rządu, głupie wypowiedzi polityków, pseudo nobla dla Pani Tokarczuk, kończąc na zapowiedziach kolejnych podwyżek i dożynania polskiej gospodarki, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorców.

    W zasadzie na tym mógłbym skończyć, ale nie, bo znowu poruszę temat tępoty polskiego społeczeństwa, zwłaszcza tych, co uważają, że PiS zmienia Polskę na lepsze. Moim skromnym zdaniem nie zmienia, a kontynuuję post PRL - owski pie******k w pełnej okazałości.

    Dlaczego tak sądzisz? Ktoś może zapytać.

    Ano dlatego, że Prawu i Sprawiedliwości obecny układ polityczny w pełni odpowiada, Umożliwia on postawienie na stanowiskach swoich ludzi. W sądach, w mediach, w spółkach skarbu państwa itd.... Po prostu „porządek”, jaki zapanował po 89 roku, ciągle obowiązuje. Tak naprawdę struktura, konstrukcja obecnej niemiłościwie nam istniejącej III RP to lekko przypudrowane lata 80 - te XX wieku. Czyli dekada rządów wojskowych w Polsce.

    Od 30 lat wmawia się nam, że Polska przeszła pokojową transformację z komunizmu do demokracji, co jest moim zdaniem wierutnym kłamstwem i manipulacją, zwłaszcza społeczeństwa. Oczywiście są znaczne różnice w stosunku do PRL - u, ale też to, co najgorsze z poprzedniej nam panującej nieboszczki zostało, tylko ludzie powiązani z poprzednim ustrojem lub wyselekcjonowane resortowe dzieci zasiadły w najważniejszych strukturach państwa, lub sprzedały się obcemu kapitałowi.

    Doskonałym przykładem takiego stanu rzeczy są media głównego nurtu w Polsce (polskich mediów i dziennikarzy po prostu jeszcze nie ma, a jeśli się coś pojawia lub jest to ma to formę zalążka, ale dobre i to). Proszę sprawdzić, kto jest właścicielem głównych polskich portali internetowych, gazet w sklepach itd.... 80% rynku wydawniczego w Polsce należy do Niemców!!! Mało tego kupujemy żarcie III kategorii w niemieckich lub francuskich hipermarketach, od którego Januszom i Grażynom lub jak wolicie Sebiksom i Karynom brzuchy pękają od jedzenia tego gó**a.

    Drugim sępem, który chce nas do siebie „przytulić". Jest niezawodna „Matuszka Rosija”, która pcha do Polski rekordowe ilości swego węgla c******j jakości, a masze kopalnie są zamykane, o przepraszam nie zamykanie, a restrukturyzowane. Teraz niech mi PiS — owcy popaprańcy odpowiedzą na jedno zasadnicze pytanie:

    Jak w takiej sytuacji obecny rząd może się stawiać Putinowi? No jak?!

    Odpowiedzi proszę jak zwykle zamieszczać pod spodem.

    Ataki na Polskę ze strony Putina nie są niczym nowym. Proszę wszystkich patriotów o powrót pamięcią wstecz bodajże do roku 2007 lub 2009 i co Władimir Putin powiedział przy Donaldzie Tusku o pakcie Ribentropp — Mołotow. Wypowiedzi Putina nt. Polski można podsumować jednym stwierdzeniem: Nihil Novi Putin. Dopóki rządy w Polsce będą ciągły jeszcze więcej węgla od Rosji, mając jednocześnie ogromne zasoby tegoż u siebie, to Władimir Putin będzie grał nam na nosie jak na pianinie.

    Trzeci sęp to roszczeniowe organizacje żydowskie w USA i w tej sprawie obecna ekipa daje dupy za przeproszeniem jak rasowa kurtyzana. Na dowód tego niech posłużą słowa samego Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o Marcu 68 roku: „Przepraszam, Wybaczcie". Za takie słowa Prezydent Duda powinien być postawiony przed Trybunałem Stanu i powieszony za jaja, za zdradę Polski. O ile sobie przypominam, to wielu Żydów wtedy chciało wyjechać do Izraela, a wielu stalinowców tj. Stefan Michnik brat Adama Michnika po prostu dał dyla w obawie przed samosądem, bo by go ludzie za to, co robił po prostu powiesili, lub rozszarpali. Helena Wolińska — Brus (Fajga Mindla) Danielak również skorzystała z okazji i też wyjechała na zachód. Nie jest to więc pierwsza i ostatnia głupia wypowiedź Pana Prezydenta.

    Ostatnia wypowiedź dotyczyła danin na rzecz zbiurokraktyzowanego, opasłego, ważącego 300 kg grubasa o nazwie III RP, zwłaszcza Zakładu Utylizacji Składek (ZUS) zwanym potocznie Czarną Dziurą.

    Przyczyny obecnego stanu rzeczy. 

    Po pierwsze. Struktura obecnego państwa, o czym napisałem wyżej.

    Po drugie. Krótkowzroczność, brak wizji oraz odpowiedzialności za państwo obecnej elity. Niezależnie od rządzącej nami partii. Podam dwa dobitne przykłady, by to Państwu zobrazować.

    Pierwszym z nich będzie podpisanie przez Ś. P. Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego, który pozbawił Polskę suwerenności. Dlatego mamy teraz takie problemy w Unii Europejskiej, jeśli idzie o reformę sądownictwa polskiego. Po prostu UE, a zwłaszcza Niemcy chcą by w Polsce panował taki ustrój sądowniczy, jaki jest. Poza tym Polska w przeciwieństwie do Niemiec przy podpisywaniu traktatu nie wywalczyła sobie jednego. Zasady Kontrasygnaty. Czyli osobistej odpowiedzialności danego ministra.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale