Książki i publicystyka.
Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie.
3 obserwujących
140 notek
47k odsłon
  42   0

Jak Niemcy - Naziści widzieli Polskie Podziemie Zbrojne?

Artur Kozieł - własne zdjęcia
Artur Kozieł - własne zdjęcia
Zapowiedź recenzji książki autorów: prof. Jana Rydla, prof. Andrzeja Leona Sowy i Ś. P. gen. Reinharda Gehlena (1902 - 1979) pt.: "Polskie Podziemie w oczach wroga". wyd. Wydawnictwo M.

Drodzy Przyjaciele.

Wstęp.

Dziś zaprezentuję wam ważną pozycję dla naszej historii.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak nazistowskie Niemcy patrzyły na Polskie Podziemie Niepodległościowe? Dzięki książce pt.: "Polskie Podziemie w oczach wroga", wyd. Wydawnictwo M. Czytelnik będzie miał taką okazję.

O książce.

Książka pokazuje jak nazistowscy dygnitarze widzieli Polskie Podziemie Zbrojne od 1939 - 1945 r., dzięki Tajnemu Raportowi gen. Reicharda Gehlena - dowódcy niemieckiego wywiadu poznajemy jak druga strona widziała\co uważała o AK, BCh czy końcu NSZ. Która polska formacja niepodległościowa była uznawana przez nazistów za najsprawniejszą? Tego wszystkiego czytelnik dowie się z tej książki.

O autorach.

W tej części postu warto wspomnieć o autorach, a są nimi:

Prof. Jan Rydel - historyk, specjalista od stosunków polsko - niemieckich i konfliktów zbrojnych XX w.

Prof. Andrzej Leon Sowa - historyk, znawca dziejów Armii Krajowej (AK), autor głośnych książek historycznych.

Ś. P. Gen. Reinhard Gehlen (1902 - 1979) - autor wyżej wspomnianego raportu o Polskim Podziemiu Zbrojnym oraz Prezydent\szef Bundesnachchritendienst (BND) - Służby Zachodnioniemieckie.

Podsumowanie.

Często na scenie tzw. Antysystemu mówi\piszę się o tym jak polskim społeczeństwem łatwo manipulować itd. Moi Drodzy, gdybyśmy czytali odpowiednie książki, to różne manipulacje, które serwują nam nie tylko politycy, ale wpływowe\opiniotwórcze środowiska, to nie byłoby takie łatwe do zrobienia. Przykładowo ta książka pozwala obalić kłamstwo jakie lewica laicka ciągle wmawia o NSZ, że NSZ kolaborowało z Niemcami. Tak nigdy nie było.

Kochani, życzę wam udanego weekendu, korzystajcie z pogody. Pozdrawiam was ciepło i serdecznie.

#bookstagram #bookstagrampl #książka #książki #book #books #booklover #bookstagrammer #bookphotography #polishboy #polish #mylife #polska #bookaholic #bookstagrampolska #bookworm #bookpolish #polscypisarze #polskaksiążka #historia #history #domowabiblioteczka #przezjednoem #polskibookstagram #patriotyzm #polskość #historiapolski #prawicowyinstagram #naszebookstagramy #polskiepodziemieniepodległościowe

Moje społecznościówki:

https://www.instagram.com/artur90268/

https://linktr.ee/artkoz

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale