z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
33 obserwujących
881 notek
898k odsłon
2830 odsłon

Kto stoi za akcją: „STOP Komunii Świętej na rękę!”?

Wykop Skomentuj108

Komuś najwyraźniej bardzo się nie podoba taka forma przyjmowania Komunii Świętej. Taki rodzaj fundamentalizmu.... Fundamentalizmu, który stara się być bardziej papieski niż sam Papież. Bo stolica Apostolska aprobuje przyjmowanie Komunii Świętej na rękę i nie dostrzega w tym profanacji. Podobnie nasz polski episkopat. Jeśli Komunia jest przyjmowana z należytą wiarą oraz czcią to forma "na rękę" nie jest profanacją.

Piszę o tym ponieważ tu i ówdzie zaczęły pojawiać się bilbordy, które promują akcję: „STOP Komunii Świętej na rękę!”

Komu zatem przeszkadza taka forma przyjmowania Komunii?

Otóż wszystko wskazuje na to, że za akcją„STOP Komunii Świętej na rękę!” stoi „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi” z Krakowa. Stowarzyszenie, którego nazwa sugeruje, że jest to organizacja chrześcijańska, a może nawet związana z polskim Kościołem.

Jednak może to być mylące...

Otóż już od dawna sprawą tej organizacji zajmowały się różne instancje kościelne i wydawały w jej sprawie komunikaty. I tak jeszcze w 2001 r Kuria Metropolitalna w Krakowie wydała komunikat, w którym jasno stwierdzono, że „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi” z siedzibą w Krakowie nie ma żadnego powiązania z Kurią Metropolitalną. Że jest to fundacja prywatna, która nie posiada w swych działaniach akceptacji kościelnej.

Ten komunikat był ogłoszony po licznych skargach od osób, które były nękane przez to stowarzyszenie. Stowarzyszenie, które w tym czasie zajmowało się m.in. sprzedażą dewocjonaliów i nakłanianiem do wpłacania datków na rzecz stowarzyszenia.

Cóż... Kościół ma wielu wrogów. Niestety w naszym kraju część z nich podaje się za konserwatywnych chrześcijan.Poniżej link do komunikatu Komisji liturgicznej Episkopatu:

https://episkopat.pl/komisja-liturgiczna-episkopatu-komunia-na-reke-nie-jest-profanacja/


Warto przeczytać też artykuł w Gościu Niedzielnym (link polecony przez @NoseOfTheBeholder):

https://www.gosc.pl/doc/6210764.Czy-Komunia-jest-na-reke


Wykop Skomentuj108
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo