Ukraina zasługuje na EU!
Niedługo w Brukseli odbędzie się szczyt UE. Jest to szczególnie ważne dla Ukrainy, ponieważ może rozwiązać kwestię cywilizacyjną, światopoglądową: czy nasze państwo powinno być tam, gdzie zasługuje – w europejskiej rodzinie. Więcej - w mojej nowej notce.
1 obserwujący
8 notek
3264 odsłony
Ukraina jest godna wejścia do NATO

Ukraina jest godna wejścia do NATO

W odpowiedzi na kremlowski „sabat” z aneksją czterech ukraińskich regionów prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraina składa wniosek o przyspieszoną akcesję Ukrainy do NATO. Nikt nie ma złudzeń, że jutro nasz kraj stanie się częścią społeczności północnoatlantyckiej, ale ten krok można naprawdę uznać za przełomowy.
Sport nie może być poza polityką

Sport nie może być poza polityką

Uważano, że kultura i sport są poza polityką. I jeśli jesteś piłkarzem lub piosenkarzem, kwestie geopolityczne Cię nie dotyczą. Sytuacja zaczęła się zmieniać, choć powoli, po zimie 2013 roku, kiedy Rosja zaanektowała Krym i zajęła część Donbasu. Ale po 24 lutego 2022 r. stało się jasne, że nie ma odwrotu. Rosja wykorzystuje wszystkie swoje możliwości do promowania swojej propagandy, w tym na arenach sportowych na całym świecie. Dlatego konieczne jest nie tylko bojkotować wszystko, co rosyjskie, ale także wezwać do tego cały świat.
Piłka w grze: jak połączyć polską i ukraińską piłkę nożną

Piłka w grze: jak połączyć polską i ukraińską piłkę nożną

Mistrzostwa Ukrainy w piłce nożnej są zagrożone: z powodu wojny nie jesteśmy w stanie przeprowadzić meczów tam, gdzie zostały zaplanowane. Dlatego poszukujemy innych opcji, w tym poza Ukrainą, na przykład, w Polsce. Z jednej strony jest to bardzo niezwykłe doświadczenie, z drugiej otwierają się nowe możliwości współpracy.