Informator TV-Sat CCTV WLAN Informator TV-Sat CCTV WLAN
472
BLOG

Rewolucja w CCTV - nadchodzi Cloud Computing

Informator TV-Sat CCTV WLAN Informator TV-Sat CCTV WLAN Technologie Obserwuj notkę 1

Czy monitoring wymaga posiadania rejestratora? Czy instalację CCTV muszą wykonywać profesjonaliści? Czy konieczne jest zatrudnienie osoby nadzorującej obraz pochodzący z kamer, aby móc czuć się bezpiecznym?

Odpowiedź brzmi: Nie!

Istnieją rozwiązania oparte na przesyłaniu sygnału z kamer do profesjonalnych "data center" - tam dokonywany jest nadzór, zapis i analiza obrazu.

30 VI 2011 r. w Tel Awiwie ogłoszono zawarcie porozumienia pomiędzy dwoma potentatami rynku zabezpieczeń: Hikvision oraz izraelską firmą NeoVSP.
Chiński producent dołączył do wąskiego grona mogących pochwalić się kompatybilnością swojego sprzętu z nowoczesną usługą NeoVSP.
Rewolucyjność rozwiązania NeoVSP polega na śmiałym i nowoczesnym podejściu do problemu instalacji i obsługi sieci CCTV. Użytkownik kupując system CCTV nie potrzebuje systemu rejestracji i inteligentnej analizy obrazu - to zapewnia oprogramowanie firmy NeoVSP.
Wystarczy podłączenie kamery do sieci Internet, aby ona nawiązała połączenie z serwerem, gdzie zapisywane będą dane i wykonywana analiza obrazu. Jednocześnie osoba odpowiedzialna za nadzór będzie non stop czuwała nad monitorowanym obiektem i w razie potrzeby alarmowała odpowiednie służby. Klient będzie miał stały dostęp do obrazu poprzez sieć (telefon komórkowy lub PC).
 
Właściciel obiektu instaluje jedynie kamerę, a otrzymuje najbardziej zaawansowane funkcjonalności związane z nadzorem obiektu, nie musi martwić się o konserwowanie systemu, ani o jego unowocześnianie, natomiast w każdej sytuacji ma dostęp do wybranych materiałów wideo, zarówno przy użyciu komputera, jak i tabletów i smartfonów.
Zasada działania VSaaS źródło: www.neovsp.com
 
 
Usługa firmy NeoVSP należy do grupy VSaaS (Video Surveillance as a Service - Monitoring Wideo jako Usługa), czyli rozwiązań opartych o ideę minimalnego zaangażowania klienta w architekturę sieciową i zakup innych urządzeń poza kamerami.
Oprócz NeoVSP także Iveda Solutions, OzVision, Connexed czy iControl oferują podobne rozwiązania.
 
 
Monitoring CCTV oparty na oprogramowaniu zainstalowanym w "data center" daje wiecej możliwosci inteligentnej analizy obrazu
Źródło: www.neovsp.com

 

Jeśli usługi CCTV z wykorzystaniem zapisu i analizy obrazu w profesjonalnych "data center" na dobre zagoszczą w życiu codziennym, z pewnością nastąpi ich ogromna ekspansja na inne dziedziny życia oraz integracja z innymi systemami Cloud Computing, choćby takimi jak monitoring biometryczny osób chorych i starszych.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie