Instytut Wolności
Bezpieczna Przyszłość dla Polski
8 obserwujących
230 notek
157k odsłon
470 odsłon

Gdzie spotka się wójt, startupowiec i inżynier? W Szkole Przywództwa!

fot. Tomasz Prokop
fot. Tomasz Prokop
Wykop Skomentuj10

Informatyk i psycholożka, PR-owiec i wójt, pracowniczka ministerstwa i inżynier – dyplomy IV edycji Szkoły Przywództwa odebrało niemal 100 absolwentów, a każdy z nich z własną, niezwykłą historią. Różnorodność zainteresowań, branż i poglądów jest wśród nich olbrzymia, ale wszystkich łączy chęć rozwoju i współpracy.

26 maja w Warszawie przeprowadziliśmy finał naszego programu rozwoju młodych specjalistów. Uczestnicy, którzy przeszli przez całość kursu otrzymali status absolwentów, tym samym dołączając do grona ponad 450 osób, które uczestniczyły w naszych zajęciach od 2015 roku.

Tegoroczna Szkoła Przywództwa trwała od lutego do maja. W jej ramach odbywały się warsztaty i wykłady z przedsiębiorcami, politykami i samorządowcami, trenerami i dziennikarzami. Wśród nich znaleźli się Zbigniew Jagiełło, gen. Roman Polko, Charles Crawford, Bartosz Ciołkowski (MasterCard Europe), Wojciech Morawski, Tomasz Siemoniak, Mark Krawczyński Joanna Czarnecka, Tomasz Zaboklicki, Katarzyna Pisarska Maciej Witucki, Jacek Bartosiak, Bogusław Chrabota, Krzysztof Pawłowski, Paweł Przewięzlikowski, Wojciech Hann (Bank Gospodarstwa Krajowego), Krzysztof Pawiński, Witold Jurasz, Andrew Michta, Jan Ołdakowski, Radosław Pyffel, Olaf Osica, Marek Cichocki, Marcin Piasecki, Paweł Kowal, Igor Janke, Tomasz Sidewicz, Robert Mazurek, Piotr Ciacek, Martyna Kwiatkowska, Maciej Chudkiewicz, Patrycja Protasiewicz i Janusz Cieszyński.

Poprowadzono zajęcia z takich tematów jak negocjacje, praca w zespole, przeprowadzanie zmiany czy doradztwo polityczne. Uczestnicy poznali dobre praktyki zaczerpnięte z wojskowości i edukacji, wielkich przedsiębiorstw i start-upów. Pojawili się też najlepsi eksperci ds. międzynarodowych, którzy opowiadali o Chinach, Rosji, USA, Ukrainie i Niemczech, dyplomacji publicznej i geopolityce.

Szkoła Przywództwa była też świetną okazją do networkingu – poznania nowych osób, wymiany kontaktów dla realizacji wspólnych projektów. Taką przestrzenią jest również Klub Absolwenta, który rozwija się i będzie współtworzony przez uczestników Szkoły Przywództwa.

Wszystkich zainteresowanych naszym programem – osoby, które chciałyby wziąć udział w V edycji Szkoły Przywództwa, zapraszamy do zapisania się na newsletter znajdujący się na stronie szkola.instytutwolnosci.pl. Wszystkim osobom, które zostawią nam swojego maila, prześlemy informację o starcie rekrutacji i szczegółach przyszłych zajęć.

Za wsparcie dla Szkoły Przywództwa dziękujemy naszym partnerom: PKO Bank Polski i Mastercard (partnerzy wspierający) oraz Bank Gospodarstwa Krajowego i Fundacja PZU (partnerzy). 

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo